کد خبر : 22376 / /
/

سازمان برنامه و بودجه در گزارشی اعلام کرده که در پنج‌ ماه ابتدایی سال مجموع منابع درآمدی دولت به ۴۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده و درآمدهای عمومی هم حدود ۲۴۹ هزار میلیارد تومان بوده.

 

طبق قانون، منابع بودجه عمومی در ۵ ماهه ابتدایی سال باید در حدود ۶۳۰ هزار میلیارد تومان باشد؛‌ این یعنی در همین ۵ ماه دولت با بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری مواجه شده.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، سازمان برنامه و بودجه در گزارشی اعلام کرده که در پنج‌ ماه ابتدایی سال مجموع منابع درآمدی دولت به ۴۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده و درآمدهای عمومی هم حدود ۲۴۹ هزار میلیارد تومان بوده.

این در حالی است که طبق قانون، منابع بودجه عمومی در ۵ ماهه ابتدایی سال باید در حدود ۶۳۰ هزار میلیارد تومان باشد؛‌ این یعنی در همین ۵ ماه دولت با بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری مواجه شده.

به این ترتیب اگر دولت تمام بودجه عمرانی را هم نادیده می گرفت،‌ باز هم نمی توانست به تعهدات خودش در نیمه اول سال پایبند باشد. این در شرایطی است که دولتی ها مدعی هستند توی ماه های گذشته حتی به تنخواه بانک مرکزی هم نیازی پیدا نکرده اند. اما این اتفاق چگونه افتاده؟

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.