کد خبر : 22377 / /
/

تحلیل بسیاری از مسوولان دولتی این است که سلبریتی‌ها از امکانات عمومی استفاده کرده‌اند و از این نظر وامدار آنان هستند.

=دنیای اقتصاد در یادداشتی به حواشی ایجاد شده برای علی دایی توسط رسانه‌های اصولگرا پرداخته است.

تحلیل بسیاری از مسوولان دولتی این است که سلبریتی‌ها از امکانات عمومی استفاده کرده‌اند و از این نظر وامدار آنان هستند. بر اساس همین فرض هم هست که در بزنگاه‌ها و کشاکش‌ها انتظار دارند سلبریتی‌ها سمت آنها بایستند و عینا ‌نظرات ایشان را تکرار کنند.آیا واقعا علی دایی به خاطر تبدیل شدن به یک ستاره ورزشی و سپس اجتماعی، مدیون امکاناتی بوده که سیاسیون برای او فراهم کرده‌اند؟ آیا این استدلال درست است.

چه بسا این موضوع در مورد برخی چهره‌های متوسط فرهنگی، هنری و ورزشی صدق کند، اما سوپراستاری مثل علی دایی یا دیگر کسانی که در تراز او هستند قصه متفاوتی دارند. کسی که همین حالا دومین گلزن برتر تاریخ فوتبال ملی جهان به شمار می‌آید، بیش از هر چیز دیگری وامدار استعداد و پشتکار خودش است. زحمتش را کشیده، خون دل خورده و به اندازه خودش برای کشور افتخار و اعتبار کسب کرده است. چرا فکر می‌کنید با این مدل منت گذاشتن‌ها می‌شود امثال دایی را کوچک جلوه داد؟ او دانش‌آموخته معتبرترین مرکز علمی ایران است و زمانی که به عنوان یک فوتبالیست گمنام در بانک تجارت توپ می‌زده، هر بار با اتوبوس بین تهران و زادگاهش رفت و آمد می‌کرده است. بعد هم با ممارست و سختکوشی به تیم ملی و باشگاه‌های بزرگ

خارجی رسیده، از آنها پول گرفته و همین حالا با سرمایه‌اش در ایران مشغول کار است.

 

خداوکیلی هزینه‌ای که برای دایی کردیم بیشتر بوده یا سودی که او به کشور رسانده؟ به علاوه اگر مسوولان به این نتیجه رسیده‌اند که مثلا ورزش قهرمانی داشته باشیم، حتما برای این کار هزینه- فایده خاص خودشان را داشته‌اند و به کسی صدقه نداده‌اند. ورزش قهرمانی می‌تواند انرژی جوانان را به مسیر درست هدایت کند، باعث سرگرمی و تخلیه هیجانات مردم شود و برای کشور اعتبار بیاورد. به مجموعه این دلایل و سایر ادله مشابه، در این حوزه خرج می‌شود و قرار نیست اگر از دل این پروژه یکی مثل علی دایی بیرون آمد، بر سرش منت بگذاریم. دیدگاهش را نقد کنید، اما موجودیتش را زیر سوال نبرید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.