کد خبر : 22434 / /
/

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان مهرآفرین باید از طریق دریافت کد استخدامی آزمون بدهند، در این آزمون مردودی نخواهیم داشت.

حاجی‌پور گفت: قانون رتبه‌بندی معلمان دامنه گسترده ای دارد و تحول بزرگ در نظام آموزشی کشور پس از یکصد سال رقم زد که به طور طبیعی نباید انتظار داشت طی چند روز اجرایی شود اما دولت به طور جدی در حال اجرای آن است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان مهرآفرین باید از طریق دریافت کد استخدامی آزمون بدهند، در این آزمون مردودی نخواهیم داشت.

رضا حاجی پور روز در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مسوولان آموزشی و پرورشی و بهداشتی مازندران در آمل افزود: نگرانی معلمان مهرآفرین برای رد شدن در آزمون استخدامی بی‌مورد است. 

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم مجلس شورای اسلامی با سازمان امور استخدامی این آزمون فقط برای طی شدن مراحل قانونی دریافت کد استخدامی است و تمامی ۷۵ هزار معلم مهرآفرین به طور حتم کد را دریافت خواهند کرد. 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین درباره محرومیت معلمان مهرآفرین از رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی منوط به داشتن کد استخدامی است و این دسته از معلمان پس از دریافت کد استخدامی برابر با دیگر معلمان از حقوق و مزایای قانون رتبه بندی بهره مند خواهند شد. 

حاجی پور همچنین درباره تامین اعتبار قانون رتبه بندی معلمان بیان کرد: بخش قابل توجهی از بودجه طرح رتبه بندی با میزان ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین و ابلاغ شد که به تمامی معلمان بین هفت تا ۱۵ میلیون تومان علی الحساب به حساب های آنان واریز شد. 

به گفته وی، باقی اعتبارات نیز به زودی تامین می شود زیرا از این پس رتبه بندی معلمان و دریافتی آنان بر اساس رتبه بندی قانون است و تکلیفی بر عهده دولت خواهد بود که به طور کامل آن را اجرا کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس و دولت در کنار معلمان هستند و البته هیچکس از محدودیت های اعتباری بی خبر نیست و باید به دولت فرصت داد تا به طور کامل این قانون را اجرا کند. 

حاجی پور گفت: قانون رتبه بندی معلمان دامنه گسترده ای دارد و تحول بزرگ در نظام آموزشی کشور پس از یکصد سال رقم زد که به طور طبیعی نباید انتظار داشت طی چند روز اجرایی شود اما دولت به طور جدی در حال اجرای آن است و مجلس نیز بر این مسئله نظارت دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.