کد خبر : 22497 / /
/

روز گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ضد انقلاب منتشر شد که در آن ادعا شده بود، فردی توسط شلیک یک مامور امنیتی کشته می‌شود، بررسی‌ها از این ماجرا نشان از کذب بودن ادعاهای رسانه‌های ضد انقلاب دارد.

توضیحات پلیس درباره تیرخوردن دختر آملی/ ویدئو پخش شده تقطیع شده / فردی از بین جمعیت به او شلیک کرده است

روز گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ضد انقلاب منتشر شد که در آن ادعا شده بود، فردی توسط شلیک یک مامور امنیتی کشته می‌شود، بررسی‌ها از این ماجرا نشان از کذب بودن ادعاهای رسانه‌های ضد انقلاب دارد.

روز گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ضد انقلاب در دوپلان منتشر شد که در پلان نخست فردی مسلح  از بالای چند پله وبلندی تیری شلیک می‌کند.

با آنکه نوع سلاح و جنگی و غیر جنگی بودن آن مشخص نیست اما در همین اثنا و در پلان دوم تلفن همراه شخصی که در حال فیلم گرفتن از تجمع مردم آمل است به زمین می‌افتد و اطرافیان در حالی که دوربین گوشی هنوز روشن مانده و ضبط انجام می‌دهد می‌گویند که وی (مالک گوشی) گلوله خورده و به زمین افتاده است.

جریان ضد انقلاب با مرتبط دانستن این دو فریم به یکدیگر مدعی شده‌اند که فرد متوفی (مرحومه چلاوی) بر اثر اصابت شلیک از اسلحه فرد فریم نخست کشته شده است.

در همین زمینه رئیس پلیس آگاهی استان مازندران توضیحاتی را در خصوص این فیلم (که زمان ضبط آن به تاریخ ۳۰ شهریور با می‌گردد) به خبرنگار می‌دهد.

بر این اساس سرهنگ علی قیصری رئیس پلیس آگاهی استان مازندران گفت: در این فیلم ادعا شده که فرد مورد اصابت آن گلوله مرحومه چلاوی بوده است در صورتی که بررسی‌های ما نشان می‌دهد ویدئو پخش شده تقطیع شده است.

وی ادامه داد: همانطور که در فیلم مشخص است زاویه تیراندازی از بالا و ارتفاع به سمت پایین بوده در حالی که رد گلوله بر پیکر مرحوم چلاوی نشان می‌دهد که گلوله از جلو به عقب، از راست به چپ و از پایین به بالا به وی شلیک شده است که این سه زاویه نشان می‌دهد هیچکدام از گلوله‌ها از بالا شلیک نشده بلکه فردی از بین جمعیت(هم تراز با خانم چلاوی) به وی شلیک کرده است.

نکته دیگری که سرهنگ قیصری بدان اشاره می‌کند آن است که موارد متعددی از اصابت تیر به ماموران امنیتی از بین جمعیت معترضان (مانند آنچه برای مرحوم چلاوی رخ داده) در تجمعات مشابه به وقوع پیوسته است.

از دگر سو محمد کریمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران نیز  گفت: متاسفانه در اغتشاشات اخیر شاهد پروژه کشته سازی بودیم تا این مساله را متوجه نیروهای امنیتی و انتظامی کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.