کد خبر : 22615 / /
/

تمام مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و آمادگی، دوره تحصیلی ابتدایی و دوره اول متوسطه در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل امروز تعطیل شدند.

مدارس اردبیل به دلیل شیوع آنفلوآنزا امروز شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ تعطیل شد.

تمام مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و آمادگی، دوره تحصیلی ابتدایی و دوره اول متوسطه در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل امروز تعطیل شدند.

به نقل از ایرنا، آموزش‌وپرورش استان اردبیل جمعه شب اعلام کرد: این تعطیلی به‌دنبال شیوع آنفلوآنزای فصلی مخصوصا در بین کودکان و نوجوانان و در راستای پیشگیری از گسترش بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس اتخاذ شده است.

علی محمدیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز درمانی گفت: به‌رغم کاهش تعداد مراجعان به کرونا در استان هم‌اکنون شاهد افزایش مراجعان با علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی هستیم.

محمدیان با اشاره به درگیری بالای کودکان به آنفلوآنزا بیان کرد: مراجعه روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰بیمار به بیمارستان بوعلی اردبیل طی یک هفته اخیر هشدار جدی و خطرناکی است که در صورت ساده‌انگاری ممکن است شاهد وضعیت بحرانی در استان باشیم.

وی بر لزوم توجه به موضوع پیشگیری تاکید کرد و افزود: استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت تهویه در اماکن پرتجمع باید به‌طور جدی مورد توجه قرار گرفته و در کنار این موارد ضرورت آموزش عمومی و واکسیناسیون افراد پرخطر باید در اولویت باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در عین حال از آمادگی کامل مراکز بهداشتی و درمانی استان خبرداد و خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌کنیم بر اصل پیشگیری توجه داشته و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.