کد خبر : 22657 / /
/

ایلان ماسک، میلیاردر و کارآفرین آمریکایی صاحب شرکتهای تسلا و اسپیس ایکس، عصر پنجشنبه توافق خرید توئیتر را منعقد کرد؛‌ اتفاقی که بلافاصله موجی از گمانه زنی ها را ایجاد کرد درباره اینکه ترامپ به زودی به دنبال اخراج مدیران عامل اعمال ممنوع شدن فعالیتش در توییتر، به زودی به این رسانه اجتماعی بازخواهد گشت.

 

دونالد ترامپ از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک استقبال کرد، اما همزمان از رسانه اجتماعی به دردسر خورده خودش دفاع و تاکید کرد، توئیتر به عنوان رقیب بزرگتر آن، باید مشکل ربات‌ها و حساب‌های جعلی را رفع کند.

 ایلان ماسک، میلیاردر و کارآفرین آمریکایی صاحب شرکتهای تسلا و اسپیس ایکس، عصر پنجشنبه توافق خرید توئیتر را منعقد کرد؛‌ اتفاقی که بلافاصله موجی از گمانه زنی ها را ایجاد کرد درباره اینکه ترامپ به زودی به دنبال اخراج مدیران عامل اعمال ممنوع شدن فعالیتش در توییتر، به زودی به این رسانه اجتماعی بازخواهد گشت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در واکنش به این توافق گفت، خوشحال است که توافق انجام شده است.

او در پستی در رسانه اجتماعی متعلق به خودش یعنی "تروث سوشال" گفت: "بسیار خوشحالم که توییتر اکنون در دستان افراد عاقل است و دیگر توسط دیوانه‌های چپ رادیکال و مجنون‌هایی که واقعاً از کشور ما نفرت دارند، اداره نمی‌شود. توییتر اکنون باید سخت تلاش کند تا خود را از شر تمام ربات‌ها و حساب‌های جعلی که به شدت به آن آسیب رسانده‌اند خلاص کند. این کار آن را بسیار کوچکتر اما بهتر خواهد کرد.

روز پنجشنبه نبرد حقوقی طولانی مدت مربوط به تلاش های ایلان ماسک برای تصاحب توییتر با معامله پایان یافت.

او قراردادی ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید این پلتفرم را در ماه آوریل امضا کرد، اما پس از آن به دنبال طرح ادعای مبالغه در افزایش تعداد کاربران، سعی کرد از آن عقب نشینی کند. یک قاضی در ایالت دلاور آمریکا روز جمعه دستور داد که این معامله انجام شود.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا همچنین در یک مصاحبه گفت، به قولی که قبلا درباره نپیوستن به توئیتر داده بود پایبند است و حالا با وجود اینکه توئیتر متعلق به ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس است، همچنان به توییتر باز نخواهد گشت.

ترامپ روز جمعه در مصاحبه‌ای اختصاصی به فاکس نیوز دیجیتال گفت: "من در رسانه اجتماعی تروث سوشال می‌مانم. من آن را بیشتر می پسندم، روش کار آن را دوست دارم. من ایلان ماسک را دوست دارم، اما همچنان در شبکه تروث سوشال می‌مانم."

فعالیت ترامپ پس از وقایع مربوط به حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره آمریکا، مادام العمر در توئیتر ممنوع شد.

ترامپ پس از زمان پایان ریاست جمهوری‌اش رسانه اجتماعی تروث سوشال را راه‌اندازی کرد و از آن به عنوان ابزار اصلی ارتباط با حامیانش استفاده کرد. پس از شورش در کنگره فعالیت بسیاری از حامیان و متحدان ترامپ در دوران رهبران قبلی توییتر در این رسانه اجتماعی ممنوع یا محدود شد. برخی دیگر از آنها هم وقتی حساب ترامپ در توئیتر بسته شد، این رسانه اجتماعی را ترک کردند.

زمانی که ماسک اولین تلاشش را برای خرید توییتر انجام داد، ترامپ به او سیگنال داد که دیگر به توئیتر برنمی‌گردد.

او اخیرا گفته بود: فکر نمی‌کنم توییتر بدون من بتواند موفق باشد.

ترامپ به فاکس نیوز دیجیتال گفت، زمانی که قبل از رسیدنش به ریاست جمهوری به توئیتر پیوست، این رسانه اجتماعی را که تبدیل به یک "عملیات در حال شکست" شده بود، نجات داد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.