کد خبر : 22734 / /
/

قیمت دلار | قیمت دلار امروز | قیمت دلار و سکه | قیمت دلار به روز

قیمت دلار امروز در محدوده 33 هزار و 70 تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازار ارز امروز کانال عوض کرد. قیمت دلار امروز در محدوده 33 هزار و 70 تومان معامله شد. قیمت دلار به وضعیت سیاسی گره خورده است. قیمت دلار  در بازار متشکل امروز نسبت به روز قبل 30تومان رشد کرد. برای اطلاع از آخرین قیمت دلار با این خبر همراه باشید.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز

قیمت دلار امروز در محدوده 33 هزار و 70 تومان معامله شد. 

قیمت دلار

قیمت دلار در بازار متشکل امروز

قیمت دلار در بازار متشکل امروز نسبت به روز قبل 30تومان رشد کرد  و در محدوده 28 هزار و 850 تومان معامله شد.

قیمت دلار

قیمت یورو در بازار آزاد امروز

هر برگ یورو در بازار ارز امروز با قیمت 32 هزار و 941 تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با دیروز  140  تومان بالا رفت. 

قیمت پوند امروز

قیمت پوند امروز 163 تومان صعود کرد و بر روی 38 هزار و 424 تومان قرار گرفت.

آخرین نرخ درهم امارات (حواله)

نرخ درهم در بازار ارز امروز نسبت به روز قبل نوسان صعودی اندکی را ثبت کرد. قیمت درهم اموز 9 هزار و 150  تومان بود

آخرین نرخ لیر ترکیه

قیمت لیر ترکیه امروز 1 هزار و 770 تومان بود.

قیمت دلار کانادا امروز

قیمت دلار کانادا امروز 24 هزار و 313 تومان بود . 

قیمت دلار | مرز محکم بازار دلار تهران

با وجود ماندن دلار زیر مرز ۳۳ هزار تومان، معامله گران تمایل زیادی برای فروش ارز نداشتند. همین موضوع موجب شده است که اسکناس آمریکایی به زیر محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان نرود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران ، اسکناس آمریکایی برای دومین روز متوالی زیر مرز ۳۳ هزار تومانی باقی ماند. از نگاه برخی فعالان، ماندن دلار زیر مرز ۳۳ هزار تومان نشان می دهد که قدرت بازارساز هم چنان بالاست و با عرضه ارز توانسته است که مانع از تحرک افزایشی های بازار شود. به گفته برخی فعالان، با این سطح از عرضه، دشوار است که دلار در روز جاری بتواند رشد معناداری را تجربه کند. 

با وجود ماندن دلار زیر مرز ۳۳ هزار تومان، معامله گران تمایل زیادی برای فروش ارز نداشتند. همین موضوع موجب شده است که اسکناس آمریکایی به زیر محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان نرود. از نگاه تحلیل گران فنی تا زمانی که اسکناس آمریکایی بالای محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان است، امکان افت معنادار قیمت نیز وجود ندارد. 

به باور برخی فعالان، معامله گران در شرایط کنونی احتمال نوسانات سنگین را محدود می دانند ولی تصور می کنند که ممکن است با نزدیک شدن به انتهای پاییز و اوایل زمستان،‌ تقاضا رشد بیشتری پیدا کند. به طور سنتی در آن مقطع از سال، تقاضای تسویه شرکت های تجاری بالا می رود و دلار را به صورت موقت برای رشد قیمت بیشتر تحریک می کند

طناب کشی در بازار دلار / سیگنال نرخ تورم به بازار ارز 

در معاملات پشت خطی دیشب نرخ دلار مرز ۳۳ هزار تومان را لمس کرد.برخی از معامله گران با استناد به افزایش قیمت دلار در بازار شبانه از احتمال صعود دلار در بازار امروز دوشنبه ۹ آبان ماه سخن گفتند‌.

بازار ارز تهران بیش از ۲۰ روز است که شاهد یک مسابقه است. طناب کشی نهاد مرکزی بازارساز با معامله گران افزایشی نرخ دلار همچنان ادامه دارد.‌

پافشاری بازارساز در منطقه حساس

بازیگران ارزی در دهه دوم و سوم مهر ماه در تلاش برای عبور از مرز ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان بودند اما بازاساز با تزریق عرضه در مقابل این امر معامله گران پافشاری کرد و توانست  نرخ ارز را کنترل کند.

معامله گران دلار عقب رانده شدند

در هفته اول آبان ماه معامله گران توانستند خود را به مرز ۳۳ هزار تومان برسانند با این حال با عقب نشینی نرخ دلار در هرات و قدرت نمایی بازارساز، معامله گران افزایشی از مرز مذکور عقب رانده شدند.

سرنوشت مبهم برجام در بازار دلار

برخی از تحلیلگران ارزی معتقدند که سرنوشت برجام مدت زمان زیادی است که در هاله ای از ابهام است و پاس کاری تحریمی مهره های اصلی برجام ممکن است بر روند مذاکرات هسته ای  اثر بگذارد و توافق ایران و غرب را با چالش روبرو سازد.

سوخت دهی نرخ حواله درهم به بازار دلار

از سوی دیگر نرخ حواله درهم سوخت کافی را برای پرواز دلار فراهم کرده است.نرخ برابری درهم به دلار بالای مرز ۳۳ هزار تومان قرار دارد و همین امر بر روی انتظارات صعودی برای نرخ دلار اثر گذاشته است.

عدم اطمینان معامله گران دلار به حوادث اخیر 

برخی از تحلیلگران ارزی معتقدند به نظر می رسد حمله تروریستی اخیر در شیراز و تداوم تجمعات در کشور احساس نااطمینانی از شرایط آینده در میان معامله گران محتاط را پررنگ تر کرده است و آن ها ممکن است تصمیم بگیرند کمی خریدهای ارز و سکه خود را  بیشتر کنند.

سیگنال نرخ تورم به قیمت دلار در تهران

از سوی دیگر بازیگران ارزی با اشاره به نرخ تورم می گویند  تعدیل نرخ دلار آنچنان دور از ذهن نبوده و این ارز در راستای همراهی با نرخ تورم پتانسیل افزایش قیمت‌های بیشتر را نیز دارد.

نوسان محدود قیمت دلار در معاملات یکشنبه

نرخ دلار در معاملات نقدی دیروز نسبت به اولین روز هفته نوسان محدودی را تجربه کرد. هر برگ اسکناس آمریکایی روز یکشنبه در محدوده ۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید. 

نرخ دلار دوباره مرز ۳۳ را لمس کرد

در معاملات پشت خطی دیشب نرخ دلار مرز ۳۳ هزار تومان را لمس کرد. برخی از معامله گران با استناد به افزایش قیمت دلار در بازار شبانه از احتمال صعود دلار در بازار امروز دوشنبه ۹ آبان ماه سخن گفتند‌.

طناب کشی بر سر نرخ دلار ادامه دارد؟

با این حال عده ای از فعالان بازار با اشاره به  پیشینه نرخ دلار در چند وقت گذشته معتقدند که احتمال تداوم طناب کشی بازار ساز و معامله گران و به تبع آن تداوم نوسان اندک نرخ دلار در بازار امروز ۹ آبان ماه وجود خواهد داشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.