کد خبر : 22804 / /
/

در پی دریافت گزارش های مردمی، مبنی بر فعالیت افرادی در قالب یک ش رکت هرمی در منطقه "کرج نو"، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

حجم ویدیو: 15.19M | مدت زمان ویدیو: 00:01:52

سرهنگ "محمد نادربیگی" با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی، مبنی بر فعالیت افرادی در قالب یک ش رکت هرمی در منطقه "کرج نو"، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل فعالیت شرکت هرمی شدند و پس از بررسی موضوع و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه، 14 نفر از اعضای باند کلاهبرداری شرکت هرمی را دستگیر کردند..

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: کارآگاهان در بازرسی از منزل آن ها مقادیری جزوات آموزشی مربوط به شرکت های هرمی و یک لپ تاپ را کشف و متهمان دستگیر شده به صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی اعتراف کردند.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد که اعضای این شبکه مبالغی بین 10 تا 30 میلیون تومان از زیر مجموعه های خود دریافت کرده اند و مجموع کلاهبرداری های صورت گرفته توسط این باند 10 میلیارد ریال برآورد می شود.

این مقام انتظامی با بیان این که اکثر متهمان دستگیر شده افراد غیر بومی هستند خاطرنشان کرد: کلاهبرداران با سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی جوانان شهرستان های دورافتاده در ابتدا با جلب اعتماد آن ها از راه های مختلف، به بهانه کار در شرکت های پردرآمد، به کرج دعوت کرده و با فریب آن ها را مجبور به ادامه همکاری در شرکت هرمی و عضو گیری می کردند.

سرهنگ نادربیگی در پایان خطاب به شهروندان گفت: در صورت مواجهه با موارد مشکوک که با سرمایه کم پیشنهاد درآمدهای هنگفت می دهند، موضوع را از طریق مراجع قضائی و انتظامی پیگیری کرده تا در دام این افراد شیاد گرفتار نشوید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.