کد خبر : 22820 / /
/

،« محمدرضا مردانی» رئیس سازمان بسیج استادان به روزنامه همشهری گفت: * چیزی که امروز در اعتراضات دانشجویی می‌بینیم، نبود تعهد به هویتی خاص، بی‌هنجاری و خشونت‌طلبی در زبان و عمل است.

آیا می توان آینده را در حکمرانی دینی وصول کرد؟

اعتراف رئیس بسیج اساتید: اساتید انقلابی از ترس انزوا در برابر اتفاقات اخیر سکوت کرده اند

فرایندی ایجاد شده که استادان متدین، میلی به روشنگری و تبیین چرایی حوادث اخیر ندارند

اعتراف رئیس بسیج اساتید: اساتید انقلابی از ترس انزوا در برابر اتفاقات اخیر سکوت کرده اند

به گزارش اقتصادنیوز،« محمدرضا مردانی» رئیس سازمان بسیج استادان به روزنامه همشهری گفت:

* چیزی که امروز در اعتراضات دانشجویی می‌بینیم، نبود تعهد به هویتی خاص، بی‌هنجاری و خشونت‌طلبی در زبان و عمل است.

* یکی از مهم‌ترین خصوصیات رفتاری در اعتراضات اخیر، اعتراض عریان مبتنی بر هنجارشکنی است. به‌دلیل هنجارشکنی‌‌های خاص این نسل نمی‌توان انتظار داشت تشکل‌های دانشجویی یا استادان بتوانند نقش مؤثری در کاهش تنش‌ها و التهابات ایفا کنند.

*جوانان این سؤال را دارند که آیا می‌توان با جبران برخی کاستی‌ها و ایجاد برخی دیگر از اکتسابات، آینده را در حکمرانی دینی وصول کرد؟

*احساس می‌شود جامعه استادان انقلابی برای مدیریت اذهان و هویت آنها و الگوگیری از استاد دچار یک انفعال ناخواسته شده‌اند. از این موضوع به‌عنوان مارپیچ سکوت یاد می‌شود. در این رویه، فرایندی ایجاد شده است که استادان متدین و انقلابی نیز از ترس انزوا میلی به روشنگری و تبیین چرایی این حوادث ندارند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.