کد خبر : 22849 / /
/

قیمت سکه امامی در ابتدای هفته جاری در محدوده ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید اما در ادامه هفته سکه بازان با توجه به اعتماد نسبت به افرایش قیمت دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند و قیمت سکه رشد قابل توجهی را ثبت کرد.

تحلیلگران فنی باور دارند در شرایط فعلی در صورتی که نرخ دلار به سمت کانال ۳۴ هزار تومان حرکت کند این امر ممکن است زمینه ساز ورود تقاضای جدید برای خرید سکه شود و فلز گران بهای داخلی به سمت رکورد زنی گام بردارد.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه امامی در ابتدای هفته جاری در محدوده ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید اما در ادامه هفته سکه بازان با توجه به اعتماد نسبت به افرایش قیمت دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند و قیمت سکه رشد قابل توجهی را ثبت کرد.

افزایش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

روز سه شنبه قیمت فلز زرد رنگ داخلی از محدوده ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم عبور کرد و به ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.به عبارت دیگر قیمت سکه از روز شنبه تا روز سه شنبه ۵۰۰ هزار تومان گران شده است.

 رکورد قیمت دلار جا به جا شد

پیشینه قیمت سکه در کانال ۱۵ میلیون تومان

آخرین بار که سکه با قدرت از کانال ۱۵ میلیون تومانی فراتر رفت و وارد کانال ۱۶ میلیون تومان شد،‌ مربوط به مهرماه ۹۹ بود.

وضعیت خطرناک در بازار سکه

ارزش ذاتی سکه روز گذشته وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد و بر روی ۱۳ میلیون و ۷۱ هزار تومان قرار گرفت. حباب سکه روز سه شنبه به ۱۹ درصد رسید. فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه به بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این فاصله قیمتی در شرایط عادی از نظر بسیاری از فعالان بازار خطرناک است.

تحلیلگران فنی باور دارند در شرایط فعلی در صورتی که نرخ دلار به سمت کانال ۳۴ هزار تومان  حرکت کند این امر ممکن است زمینه ساز ورود تقاضای جدید برای خرید سکه شود و فلز گران بهای داخلی به سمت رکورد زنی گام بردارد.

با این حال اگر اسکناس آمریکایی عقب نشینی کند  احتمال کاهش قیمت سکه محتمل خواهد بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.