کد خبر : 22869 / /
/

"کامالا هریس"، معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در توییتی نوشت: امروز ما قصد خود را مبنی بر حذف ایران از کمیسیون حقوق زن سازمان ملل اعلام می‌کنیم.

معاون بایدن با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در ایران نوشت: به معترضین می‌گویم که ما شما را می‌بینیم و صدای‌تان رو می‌شنویم.

 "کامالا هریس"، معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در توییتی نوشت: امروز ما قصد خود را مبنی بر حذف ایران از کمیسیون حقوق زن سازمان ملل اعلام می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در ایران نوشت: به معترضین می‌گویم که ما شما را می‌بینیم و صدای‌تان رو می‌شنویم.

سنای هلند نیز روز سه‌شنبه طرحی را ارائه کرده است که از دولت این کشور می‌خواهد با توجه به آنچه «به کارگیری خشونت شدید توسط حکومت ایران به منظور سرکوب تظاهرات برای آزادی بیشتر زنان و دختران که در نتیجه آن، تخمین زده می‌شود صدها نفر کشته شده و هزاران نفر مجروح شده باشند»، خوانده شده، خواستار خارج کردن ایران از کمیسیون حقوق زنان شده و از «هر گونه پیشنهادی» در این زمینه حمایت کند.

دیگر کشورهای حامی حذف ایران از این کمیسیون شامل کانادا و نیوزلند هستند.

علاوه بر این، دیده‌بان سازمان ملل که یک گروه حقوق بشری غیر دولتی مستقر در ژنو است، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای ارائه به شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل به منظور حذف جمهوری اسلامی ایران [از این شورا] تهیه کرده است. دیده‌بان سازمان ملل عضو ویژه شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل بوده و دارای موقعیت مشورتی است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.