کد خبر : 22875 / /
/

بررسی و تحلیل استایل رعنا آزادی‌ور نشان می‌دهد که در دنیای مدواستایل رویه متفاوتی دارد. او به‌دنبال استایل‌های متنوع نیست و روند انتخاب‌هایش قابل‌ پیش‌بینی‌اند.

 

رعنا آزادی ور با چهره و استایل های باکلاسش توجه همه را جلب کرده است. رعنا آزادی ور در 19 سالگی با شرکت در آموزشگاه بازیگری، دوره های بازیگری را به همراه چهره هایی چون صابر ابر، ساره بیات و نرگس محمدی زیر نظر اساتیدی همچون ناصر تقوایی، پیام دهکردی، پانته آ پناهی ها و شادمهر راستین گذراند. رعنا آزادی‌ور از هنرپیشه‌های معروفی است که در این سال‌ها توانسته کارنامه هنری خوبی برای خود بسازد. رعنا آزادی ور نقش‌های متفاوت را تجربه کرده و شخصیت‌های مختلفی را به‌تصویر کشیده است. بررسی و تحلیل استایل رعنا آزادی‌ور نشان می‌دهد که در دنیای مدواستایل رویه متفاوتی دارد. او به‌دنبال استایل‌های متنوع نیست و روند انتخاب‌هایش قابل‌ پیش‌بینی‌اند.

رعنا آزادی ور

رعنا آزادی ور

۱.علاقه رعنا آزادی ور به استایل ساده و کژوال

آزادی‌ور به‌دنبال انتخاب‌های ساده است. او تمایل زیادی به استفاده از استایل‌های کژوال و غیررسمی دارد. انتخاب کفش‌ها و صندل‌های اسپرت و نیمه‌رسمی یا رویه‌هایی ساده در کنار شلوارهای جین مشخص می‌کنند که به تیپ کژوال علاقه دارد. جنس و فرم لباس‌ها هم حکایت از آن دارند که رعنا به راحتی لباس و استایل اهمیت زیادی می‌دهد.

۲.انتخاب رنگ‌های خنثی و پاستلی

با تحلیل استایل رعنا آزادی‌ور به طیف رنگی دلخواهش در انتخاب لباس هم می‌رسیم. او از رنگ‌های خنثی مانند طوسی و بژ استفاده می‌کند. به‌رنگ‌های پاستلی هم علاقه دارد و در بسیاری از مواقع، چنین رنگ‌هایی مانند آبی کم‌رنگ و طیف‌هایی از خاکستری را در پوشش او می‌بینیم. آزادی‌ور با انتخاب رنگ‌های خنثی و دوری از پوشیدن لباس‌های آنچنان رنگی میلش را به سادگی نشان می‌دهد.

رعنا آزادی ور

۳.آرایش ساده و مرتب

این هنرپیشه پرکار صورت زیبایی دارد و اندامی متناسب؛ برای اینکه استایل خوب و جذابی داشته باشد، راه دشواری پیش روی ندارد. خود او به این نکته کاملا واقف است و شاید به‌همین دلیل، هم در انتخاب لباس‌ها و هم آرایش صورت و موها از اغراق و زیاده‌روی دور است. آرایش صورت و موهای رعنا ساده است و بیشتر به تیپ‌های کلاسیک نزدیک می‌شود. استفاده از رنگ‌های نود یا قرمز برای رژ لب، دوری از ترندهای آرایشی و عمل‌های رنگارنگ باعث می‌شوند که او در کمال سادگی، زیبا و دوست‌داشتنی به‌‌نظر برسد.

۴.استفاده از بوت‌های بلند

بوت‌های بلند انتخاب بسیار جذابی برای ترتیب‌دادن تیپ‌های زمستانی و پاییزی هستند. البته استفاده از آنها به همه توصیه نمی‌شود. اگر پاهایتان کشیده و بلند است، پوشیدن چنین بوت‌هایی برایتان مطلوب خواهد بود. آزادی‌ور هم قد بلند و پاهایی کشیده دارد. پوشیدن بوت‌های بلند برای استایلش کاملا مناسب است. او با انتخاب بوت‌های ساده و تخت یا پاشنه‌دار تیپ خوبی برای خود می‌سازد.

۵.استفاده از عناصر تکراری در استایل

این‌روزها، استفاده از لباس‌های تکراری در موقعیت‌های مختلف از سوی سلبریتی‌ها رواج پیدا کرده است. انجام چنین کاری از سوی افراد مشهور می‌تواند تبلیغ خوبی برای پرهیز از اسراف و کنترل تولید در دنیای مدوفشن باشد. این حرکت ارزشمند در استایل رعنا آزادی‌ور هم دیده می‌شود. او در بسیاری از مواقع با استایلی دیده می‌شود که بخشی از عناصر موجود در آن، پیش‌تر در تیپ‌های قبلی‌اش دیده شده‌اند. رواج این روند می‌تواند مقابله خوبی با مصرف‌گرایی افسارگسیخته در عصر حاضر باشد. رعنا از تکرار برخی از لباس‌ها و استفاده مجدد از کیف‌ها و کفش‌هایش دوری نمی‌کند. او طرفدار تیپ و استایلی است که در آن احساس راحتی می‌کند و این موضوع به‌خوبی در ظاهرش بازتاب داده می‌شود.

رعنا آزادی ور

۶.انتخاب بخشی شاخص در استایل

رعنا آزادی‌ور عادت دارد که استایل را ساده و یک‌دست طراحی کند و بعد با انتخاب بخشی متمایز خاص و چشم‌گیر دیده شود. برای مثال، در تصویر بالا، شاهد استفاده از شلواری با طرح و مدلی زیبا و متفاوت از بخش‌های یک‌دست تیپش هستیم. این کار راهی کلاسیک در طراحی استایلی خوب است که اگرچه کمی محافظه‌کارانه به‌نظر می‌رسد اما در بیشتر مواقع نتیجه بسیار خوبی دارد. رعنا با انتخاب شلواری چهارخانه و کمی واید (wide)، استایل مونوکروم مشکی را از سادگی درآورده و خوب ظاهر شده است.

۷.علاقه به استایل‌های مونوکروم

پیش‌تر هم اشاره شد که رعنا آزادی‌ور اهل استفاده از لباس‌های رنگارنگ نیست و بیشتر به رنگ‌های خنثی و کم‌رنگ علاقه دارد. او در بسیاری از مواقع هم از رنگ مشکی استفاده می‌کند و مایل است که استایلی مونوکروم داشته باشد. منظور از مونوکروم استایلی است که در آن برای بخش‌های مختلف لباس، فقط از یک رنگ یا یک طیف رنگی استفاده می‌شود. چنین انتخابی برای افرادی مناسب است که دوست دارند، کشیده‌تر و لاغرتر به‌نظر برسند. آزادی‌ور اضافه‌وزن ندارد و قدبلند است؛ به‌نظر می‌رسد که چنین انتخابی صرفاً از روی سلیقه شخصی‌اش است و به ترفندهای استایلینگرعنا آزادی‌ور

رعنا آزادی ور

۸.توجه به کیفیت دوخت لباس‌ها

اگر می‌خواهید خوش‌پوش و خوش‌استایل دیده شوید، باید به کیفیت دوخت لباس‌هایتان دقت کنید. این کاری است که رعنا به‌خوبی انجام می‌دهد. با مرور و تحلیل استایل رعنا آزادی‌ور به این نتیجه می‌رسیم که به کیفیت لباس‌ها اهمیت زیادی می‌دهد. همیشه رویه‌ها، پالتوها و باقی لباس‌هایش خوش‌دوخت هستند و ایست خوبی روی بدنش دارند. توجه به این نکته یکی از دلایلی است که در عین سادگی، این هنرپیشه معروف نمره خوبی در دنیای مدوفشن می‌گیرد.

۹.ناهم‌خوانی بخش‌هایی از استایل با هم

از نکات مثبت و ویژگی‌های استایل آزادی‌ور گفتیم. حالا نوبت به نقدکردن و ایرادات می‌رسد. او استایل قابل‌قبولی دارد اما در برخی از موقعیت‌ها از او اشتباهاتی دیده می‌شود. ناهم‌خوانی میان بخش‌های مختلف استایل از ایراداتی است که به استایلش وارد است. گاهی‌اوقات، تناسب طرح و جنس لباس‌های بخش‌های مختلف استایل آزادی‌ور با هم زیاد نیست. برای مثال، در تصویر بالا او از شلوار و کتی اسپرت و با جنس تابستانی استفاده کرده، در حالی‌که نیم‌بوت به پا دارد. نیم‌بوت مخصوص فصل‌های سرد است و باقی بخش‌های استایلش هم تابستانی و بهاره‌اند. چنین عدم تناسبی می‌تواند خروجی تیپ و ظاهر را تا حد زیادی مخدوش کند؛ همان‌طور که این موضوع در استایل رعنا در تصویر بالا هم مشهود است.

بی‌توجهی به درس‌کدها (dress code) می‌تواند نمره استایل هرکسی را به‌شدت پایین بیاورد. متأسفانه، این موضوع در استایل آزادی‌ور دیده می‌شود. منظور از درس‌کد چیست؟ یعنی قوانین نانوشته و گاهی نوشته‌شده‌ای که می‌گویند باید در هر موقعیتی چه تیپ لباسی استفاده کنید. برای مثال، در جشن عروسی، پوشیدن شلوار جین، هودی و کفش کانورس توصیه نمی‌شود و به‌معنای نادیده‌گرفتن درس‌کد مهمانی است. آزادی‌ور گاهی به این موضوع توجه ندارد. برای مثال، در تصویر بالا، شاهد حضور او در جشن رسمی و سینمایی حافظ هستیم. او از کلاهی بافتنی استفاده کرده که از نظر جنس و مدل مناسب شرکت در موقعیتی رسمی نیست. ضمن اینکه هماهنگی کلاه با بخش‌های دیگر استایل که نسبتاً خوب انتخاب شده‌اند هم اندک است.

در آخر

تحلیل استایل رعنا آزادی‌ور نشان می‌دهد که هنرپیشه‌ای خوش‌پوش و اهل سادگی است. او به ترندهای آرایشی و پوششی روز علاقه زیادی نشان نمی‌دهد و نظر و میل شخصی‌اش در انتخاب‌هایش مشهودند. البته رعنا اشتباهاتی هم دارد که گاهی‌اوقات باعث می‌شوند، نمره‌هایی منفی از دنیای مدوفشن بگیرد. در کل، او هنرپیشه خوبی است که استایل‌هایی ساده و قابل‌قبول دارد.

منبع : بهترینها

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.