کد خبر : 23042 / /
/

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، در خصوص آخرین جزئیات رجیستری گوشی های آیفون 14 توضیحاتی را ارائه داد.

در حال حاضر تکلیف رجیستری آیفون ۱۴ هنوز معلوم نیست، اما شنیده شده که ابتدای آذرماه درباره‌ی رجیستری این مدل گوشی تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، در خصوص آخرین جزئیات رجیستری گوشی های آیفون 14 توضیحاتی را ارائه داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا عالمان گفت: در حال حاضر تکلیف رجیستری این گوشی هنوز معلوم نیست، اما شنیده شده که ابتدای آذرماه درباره‌ی رجیستری این مدل گوشی تصمیم‌گیری می‌شود.

عالمان گفت : امیدواریم مشکل رجیستری این گوشی‌ها حل شود چون دلیل منطقی رجیستر نشدن آن را به ما نگفته‌اند. هنوز ابهام داریم که چرا آیفون ۱۳ رجیستر می‌شود، اما ۱۴ نمی‌شود. پیش‌بینی‌ می‌شود که تاکنون حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰هزار گوشی آیفون ۱۴ در بازار به فروش رسیده باشد، حتی اگر فرض را بر این بگیریم که ۱۰هزار تا از این مدل گوشی موبایل دست مردم است، یعنی با ۱۰هزار کاربری مواجه هستیم که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ اعتماد آسیب جدی دیده‌اند.

وی گفت:رجیستری آیفون ۱۴ نه فقط برای واردکنندگان عمده بلکه کسانی که این گوشی را برای مصرف شخصی خریده و به‌صورت مسافری وارد کرده‌اند هم تبدیل به دردسر شده است. در حال حاضر با اینکه گوشی‌ها در گمرک ارزش‌گذاری شده‌اند، اما نمی‌شود هزینه‌ای برای آن پرداخت کرد و در نتیجه امکان استفاده هم از آن‌ها نیست. سامانه همتا هفته گذشته اعلام کرد که کلیه‌ی گوشی‌های آیفون ۱۴ بازار قاچاق هستند و به واحدهای صنفی توصیه کرد تا زمان تعیین تکلیف آن‌ها از واردات و فروش این گوشی‌ها خودداری کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.