کد خبر : 23046 / /
/

مرحوم هاشمی رفسنجانی در بخشی از خاطرات خود مربوط به هفدهم آبان ماه سال ۷۴ به موضوع حجاب نامتعارف بی‌نظیر بوتو اشاره کرده است.

راهکار هاشمی رفسنجانی برای مهار چالش حجاب نامناسب «بی‌نظیر بوتو» در دیدار با او

 دیده بان نوشت:مرحوم هاشمی رفسنجانی در بخشی از خاطرات خود مربوط به هفدهم آبان ماه سال ۷۴ به موضوع حجاب نامتعارف بی‌نظیر بوتو اشاره کرده است.

در کتاب «مرد بحران‌ها» که به قلم لیلی هاشمی منتشر شده؛ مرحوم هاشمی رفسنجانی خاطره جالبی از حجاب «بی‌نظیر بوتو» نقل کرده است.

در این کتاب آمده است:

"تا ساعت نه صبح کارها را انجام دادم. خانم بی‌نظیر بوتو نخست‌وزیر پاکستان و همراهان آمدند. امروز حجاب خوبی داشت. به خاطر بدحجابی پریروزش، گفته بودم خبرنگار نباشد.

مراسم امضای اسناد بدون حضور ما انجام شد. مذاکراتی در مورد گاز و نفت و کارخانه‌های نیشکر و سیمان و... افغانستان داشتیم. باهم به فرودگاه رفتیم. در راه درباره همکاری‌های هسته‌ای صحبت شد و نگرانی وزارت امور خارجه را از اخلال آنها در مسأله میزبانی ما برای کنفرانس اسلامی گفتم؛ گفت که زمان برگزاری مراسم پنجاهمین سال استقلال پاکستان را چندماه به جلو انداخته‌اند که مزاحم برنامه ما نباشند. بر اساس گزارش دیده‌بان ایران؛ مرحوم هاشمی ادامه داد: یکسره کنار هواپیما رفتیم و با خداحافظی رفتند؛ مراسم سان را حذف کردیم."

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.