کد خبر : 23093 / /
/

جلسه علنی مجلس درحالی آغاز شد که محمد باقر قالیباف از نیامدن مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه به مجلس انتقاد کرد. پس از انتقاد رئیس مجلس میرکاظمی فورا به بهارستان رفت و توضیح داد که خبر نداشته باید به مجلس بیاید.

 

اقتصادنیوز در گزارش زیر مروری بر مهم ترین خبرهای سیاسی 24 ساعت اخیر کرده است

به گزارش اقتصادنیوز، انتقاد تند محمد باقر قالیباف از دولتمردان ابراهیم رئیسی در روز گذشته بسیار پرحاشیه شد. از سوی دیگر ادعای جدید انگلیس و تهدید مکرون علیه ایران از دیگر خبرهای مهم 24 ساعته گذشته بودند که در این «بسته خبری اقتصادنیوز» به آنان اشاره شده است. 

قالیباف عصبانی شد

روز گذشته، جلسه علنی مجلس درحالی آغاز شد که محمد باقر قالیباف از نیامدن مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه به مجلس انتقاد کرد. پس از انتقاد رئیس مجلس میرکاظمی فورا به بهارستان رفت و توضیح داد که خبر نداشته باید به مجلس بیاید. 

همچنین روز گذشته بهارستان میزبان سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد نیز بودند. درادامه جلسه علنی، قالیباف دیگر رودربایستی های خود با دولتمردان رئیسی را کنار گذاشت و خطاب به خاندوزی گفت:« آقای خاندوزی! شما یا خسته شدید یا رودربایستی دارید، انتظار می‌رود که شما مطالبه گرایانه پیگیری کنید همانطور که سال گذشته این اقدام را انجام می‌دادید. در شرایط سخت اقتصادی اشتغال و معیشت دو موضوع مهم است. ما علاوه بر بحث یارانه، ۹ میلیارد دلار ارز با همان ارز یارانه‌ای ۴۲۰۰ تومانی در اختیار دولت قرار دادیم. البته که دولت سامانه ETS ارزی را هم راه اندازی نکرده است.»

این انتقادات قالیباف با واکنش تندی از سوی رسانه دولت مواجه شد. 

تهدید ایران از سوی مکرون

همچنین فضای دیپلماتیک ایران نیز روز شلوغی را گذراند. از یک سمت، ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس با اشاره به حوادث اخیر ایران مدعی شد که این شرایط، از سرگیری مذاکرات احیای برجام را بسیار پیچیده کرده است. از سوی دیگر، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه  با ادعای اینکه تهدیدهای ایران فراتر از محدوده غرب آسیا گسترش پیدا کرده، گفت:« باید شیوه مقابله با تهدیدهای ایران در جهان را تغییر دهند.»

در این میان، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، با اشاره به اعتراضات اخیر در ایران، گفت:« مخالفان ایران با سلاح‌هایی که از پایگاه‌های نظامی و از نقاطی در کردستان عراق وارد می‌شود، مسلح شده و این وضعیت نشانگر  این است که دیگر آنها غیر مسلح نیستند.»

ادعای بولتون با واکنش محمد مرندی رو به رو شد و او در توئیتی نوشت:« جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین دولت دونالد ترامپ در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی اذعان کرد که اغتشاشگران در ایران مسلح هستند و از کردستان عراق و حمله به پایگاه‌های بسیح سلاح به دست می‌آورند. تروریست‌ها و اغتشاشگران شکست خورده‌اند اما ایرانی‌ها کسانی را که به تروریسم کمک کردند، مجازات خواهند کرد.»

خبرسازی دروغ برای حسن روحانی

با این حال، موافقت رهبر انقلاب با درخواست دولت رئیسی برای برداشت از صندوق توسعه ملی، واکنش ایران به اظهارات الهام علی اف و اعتراف ضرغامی به یک خبرسازی دروغ علیه حسن روحانی از دیگر خبرهای مهم روز گذشته بودند. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.