کد خبر : 23133 / /
/

آن ها زن ۲۲ ساله ای را از زیر رگبار مشت و لگد خانواده عزاداری نجات دادند که مدعی بودند زن جوان (عروس خانواده) در مرگ شوهرش نقش داشته است چرا که شوهر ۴۱ ساله این زن چند روز قبل به دلیل مسمومیت شدید با ترکیبات مواد مخدر و مشروبات الکلی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد جان خود را از دست داده بود.

 

این قتل هولناک که فقط با ارسال یک پیامک به فرد غریبه لو رفت و به ماجرایی عجیب و پیچیده تبدیل شد، از نیمه دوم مهر گذشته هنگامی در دستور کار پلیس قرار گرفت که نیروهای گشت کلانتری شهرک مهرگان مشهد برای بررسی ماجرای اختلاف خانوادگی عازم حوزه استحفاظی شدند.

آن ها زن ۲۲ ساله ای را از زیر رگبار مشت و لگد خانواده عزاداری نجات دادند که مدعی بودند زن جوان (عروس خانواده) در مرگ شوهرش نقش داشته است چرا که شوهر ۴۱ ساله این زن چند روز قبل به دلیل مسمومیت شدید با ترکیبات مواد مخدر و مشروبات الکلی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد جان خود را از دست داده بود.

با انتقال این زن جوان به مقر انتظامی، تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز و مشخص شد که او با گوشی تلفن پیامی را با عنوان «کسی متوجه نمی شود من این بلا را سرش آوردم!» برای فرد ناشناسی ارسال کرده است.

متن این پیام که ظن خانواده متوفی را برانگیخته بود، به یک درگیری خانوادگی انجامید و آن ها عروس خانواده را به ارتکاب جنایت متهم کردند.

این گونه بود که قاضی ویژه قتل عمد مشهد وارد عمل شد و با همین سرنخ، دستور بازداشت زن ۲۲ ساله را صادر کرد. این زن جوان که «بهناز» نام دارد سپس در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت تا واکاوی های جنایی به شیوه تخصصی پیگیری شود چرا که در همان گفت وگوی کوتاه قاضی «محمود عارفی راد» با متهم پرونده، در حالی فرضیه وقوع جنایت قوت گرفت که وی در میان گفتارش و به طور ضمنی به اختلافات خانوادگی با همسرش اشاره و تاکید کرد که نمی خواست با شوهرش به این زندگی مشترک ادامه دهد!

بنابراین گزارش، طولی نکشید که تحقیقات نامحسوس کارآگاهان درباره چگونگی و علت مرگ مرد ۴۱ ساله در بیمارستان ، ریشه های جنایت را نمایان کرد و بدین ترتیب «بهناز» به اتهام جنایت مقابل میز عدالت ایستاد. او درباره سرگذشت خود به قاضی عارفی راد گفت: هنوز دختری نوجوان بودم که با «محمد» ازدواج کردم. او خیلی بزرگ تر از من بود و به همین دلیل از همان روزهای آغازین زندگی مشترک هیچ تفاهم اخلاقی با یکدیگر نداشتیم. همسرم با خودرو میوه فروشی می کرد و علاقه زیادی به مصرف مشروبات الکلی داشت.

به همین دلیل هم مدام مرا کتک می زد و با رفتارهای پرخاشگرانه اش آزارم می داد. با آن که ۲ دختر ۴ و ۵ ساله داشتیم ولی این موضوع نیز تاثیری در اختلافات و مشاجره های ما نداشت و او زمانی که بیرون می رفت مرا در خانه زندانی می کرد تا جایی که دیگر کارد به استخوانم رسید و تصمیم به جدایی گرفتم ولی همسرم مرا طلاق  نمی داد. در همین روزها بود که وارد فضای مجازی شدم تا از این وضعیت رهایی یابم و به جست وجو در شبکه های اجتماعی ادامه می دادم تا این که بالاخره با جوانی اهل یکی از روستاهای ملایر آشنا شدم.

آن جوان که ادعا می کردبه تازگی خدمت سربازی اش را به پایان رسانده است، به درد دل های من گوش می داد و مدعی بود خودش نیز افسرده است و قبلا داروهای مخدردار مانند «متادون» استفاده می کرده. وقتی سفره دلم را گشودم و تاکید کردم که می خواهم از دست شوهرم خلاص شوم او مرا راهنمایی کرد که چگونه همسرم را به قتل برسانم!

متهم این پرونده جنایی ادامه داد: در همین حال و از چند ماه قبل هم با جوانی که دوران نامزدی خود را می گذراند و روبه روی منزل ما سکونت داشت، بیشتر معاشرت کردم و با او هم به بیان درد دل هایم پرداختم. آن جوان که «جواد» نام دارد با همسرم دوست شده بود و حتی به منزل ما رفت و آمد داشت این گونه بود که از «جواد» خواستم برایم مقدار زیادی شربت متادون تهیه کند و سپس نقشه قتل همسرم  را نیز برایش شرح دادم. او هم با پولی که در اختیارش گذاشتم کمتر از ۱۰۰ سی سی شربت متادون خرید و به من داد اما من خودم به عطاری رفتم و تعدادی هم قرص خواب آور تهیه کردم.ابتدا قرص ها را در ظرف محتوی مشروبات الکلی همسرم ریختم که او با نوشیدن آن حالت گیج و منگی به خود گرفت،سپس من شربت متادون را در آخرین پیمانه مشروب ریختم و به او خوراندم .دقایقی بعد کف از دهانش سرازیر شد و در حال جان دادن بود که با برادر شوهرم تماس گرفتم و به او گفتم همسرم در نوشیدن مشروب زیاده روی کرده است که او را به بیمارستان رساندند ولی او در مرکز درمانی جان سپرد. چند روز پس از این ماجرا برادرشوهرم گوشی تلفن را بررسی کرد و پیامکی را دید که برای «رضا» (جوان ملایری) فرستاده بودم و به موضوع مرگ برادرش مشکوک شد.

در پی اعترافات این زن جوان، بلافاصله قاضی عارفی راد با راهنمایی کارآگاهان، از آنان خواست با  شگردهای پلیسی و استفاده از خط تماس زن جوان، «رضا» را برای دیداری حضوری به مشهد بکشانند. این گونه بود که «رضا»هم زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفت و برای دیداری غیرمتعارف با «بهناز» به مشهد آمد و بدین ترتیب حلقه های قانون بر دستانش گره خورد. او در بازجویی ها گفت: فکر نمی کردم یک آشنایی ساده در فضای مجازی پای مرا به پرونده قتل بکشاند. وقتی دیدم آن زن جوان از رفتارهای شوهرش رنج می کشد و قصد کشتن او را دارد، فقط می دانستم که «متادون» دارویی کشنده است و اثر سوئی بر بدن می گذارد. زمانی که «بهناز» مدعی شد همسرش مشروبات الکلی مصرف می کند، من هم آن چه را درباره مصرف زیاد متادون و مشروبات الکلی شنیده بودم ،به او آموختم و گفتم هیچ کس متوجه نمی شود که تو دست به جنایت زده ای! در حالی که اصلا فکر نمی کردم در اولین اظهار نظر پزشکی قانونی این موضوع فاش خواهد شد!

در ادامه این ماجرا، گروهی از کارآگاهان به سرپرستی سروان اسماعیل عظیمی مقدم تلاش خود را با کسب مجوزهای قضایی برای دستگیری «جواد» نیز آغاز کردند که در نهایت وی با همکاری نیروهای انتظامی «زاوه» (در منطقه تربت حیدریه) دستگیر شد.

این جوان تازه داماد نیز در بازجویی های فنی و در حضور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به تهیه شربت متادون برای «بهناز» اعتراف کرد و گفت: او به من گفته بود که قصد دارد همسرش را به قتل برساند. من هم که به خانه آن ها رفت و آمد داشتم پای درد دل او نشستم و سپس برایش ۸۰ سی سی شربت متادون تهیه کردم.

چند روز بعد وقتی پیکر «محمد» (متوفی) را از بیمارستان به منزلش آوردند من در آن جا بودم اما بعد برای جمع آوری زعفران به «زاوه» رفتم که در آن جا دستگیر شدم!

بنابر این گزارش، تحقیقات بیشتر درباره این جنایت همچنان ادامه دارد.

سیدخلیل سجادپور

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.