کد خبر : 23231 / /
/

ه الگوی مصرف ماهانه آب در تهران ۱۴ متر مکعب برای هر خانوار (حدود 3.5 نفر) تعیین شده.

معاونت امور مشترکین آبفای استان تهران خبر از قطع انشعاب ۹۳۰۰ خانوار تهران داد که بدمصرف شناخته می‌شوند. این قطعی‌ها از آغاز مهر ماه و موقتی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید رسول باقری، با بیان اینکه الگوی مصرف ماهانه آب در تهران ۱۴ متر مکعب برای هر خانوار (حدود 3.5 نفر) تعیین شده، اما این عدد هم‌اکنون حدود ۲۲۰ لیتر بوده که ۸۰ لیتر بیش از الگو است، اظهار کرد: تنها ۳۷ درصد خانوارهای تهرانی الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند و سایر مصرف‌کنندگان در گروه‌های پرمصرف‌ و بدمصرف قرار دارند.

به نقل از ایسنا، وی با تاکید بر اینکه از ابتدای مهرماه برای مشترکان بدمصرف – یعنی مشترکانی که بیش از دو برابر الگو مصرف می‌کنند – محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: پس از اعلام تذکر، در صورت عدم رعایت، نسبت به قطع آب این دسته از مشترکان اقدام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به طور عمده آبیاری باغچه، شست‌وشوی معابر و پارکینک یا پرکردن استخر با آب شرب از مصادیق بدمصرفی مشترکان بدمصرف است، گفت: قانون این اجازه را می‌دهد مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند نسبت به قطع انشعاب آن‌ها اقدام و یا اینکه تعرفه مشترکان بدمصرف به صورت غیر یارانه‌ای محاسبه شود.

وی با تاکید بر اینکه نسبت به این موضوع با جدیت اقدام خواهیم کرد، گفت: وضعیت منابع آبی تهران مطلبوب نیست و نباید اجازه مصرف بیش از اندازه داده شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.