کد خبر : 23270 / /
/

شاخص کل بورس تهران دیروز دوشنبه کاهش 6 هزار و 956 واحدی داشت و به محدوده یک میلیون و 408 هزار واحدی رسید. همچنین شاخص هم‌وزن بورس به محدوده 398 هزار تنزل یافت.

شاخص کل بورس روز گذشته افت کمتر از یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس تهران دیروز دوشنبه کاهش 6 هزار و 956 واحدی داشت و به محدوده یک میلیون و 408 هزار واحدی رسید. همچنین شاخص هم‌وزن بورس به محدوده 398 هزار تنزل یافت.

ارزش معاملات بازار سرمایه در این روز به 3 هزار و 248 میلیارد تومان رسید. 674 میلیارد تومان نیز خروج پول حقیقی از معاملات بازار سرمایه رقم خورد. همچنین 207 نماد مثبت و 426 نماد منفی در تابلوی معاملات دیروز وجود داشت.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، احتمالا روندی سرخ را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز متعادل و گاه منفی شود.

صندوق تثبیت بازار سرمایه برای حمایت از سهام موجود در پرتفوی صندوق‌های با درآمد ثابت اوراق اختیار فروش تبعی منتشر می‌کند.(سنا)

برخی از کارشناسان عقیده دارند که طرح بیمه سهام می‌تواند اعتماد از دست رفته بازار سهام را بازگرداند.

از امروز ۲۴ آبان‌ماه طبق اصلاحیه پیشنهادی سازمان بورس که بعد از تصویب در هیات دولت در اساسنامه صندوق پالایش یکم انجام شد، فعالیت بازارگردانی صندوق پالایش یکم آغاز می‌شود.(سنا)

چشم‌انداز کلی پیش‌ روی این صندوق‌ قابل معامله با شروع به کار بازارگردان نظم گرفتن معاملات با صدور و ابطال واحدها، افزایش قیمت حداقل تا ارزش ذاتی (NAV) است.

ایران‌خودرو ۳۰ آبان‌ماه ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ دستی سفید را در بورس کالا عرضه می‌کند و با این رویداد ۲۰۷ نیز به جمع خودروهای بورسی می‌پیوندد.(کالاخبر)

این عرضه و نوع استقبال سرمایه‌گذاران با توجه به تجربه‌های قبلی، می‌تواند به گردش نقدینگی بیشتر و اعتماد سهامداران نسبت به بازار سرمایه کمک کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.