کد خبر : 23332 / /
/

بر اساس دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی قاطع، سریع و بر مبنای عدالت و قانون و بدون هیجان زدگی به پرونده‌های حوادث اخیر، روند بررسی پرونده‌ متهمان آغاز و در حال پیگیری است.

 

طبق اعلام قوه قضائیه در جریان بررسی پرونده‌های بازداشتی‌های حوادث اخیر، حکم بدوی دو متهم این حوادث در تهران «اعدام» اعلام شد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، بر اساس دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی قاطع، سریع و بر مبنای عدالت و قانون و بدون هیجان زدگی به پرونده‌های حوادث اخیر، روند بررسی پرونده‌ متهمان آغاز و در حال پیگیری است.

پس از برگزاری دادگاه تعدادی از متهمان در استان تهران، احکام بدوی و اولیه این پرونده‌ها به تدریج از سوی دادگاه انقلاب صادر می‌شود.

روز یکشنبه گذشته نیز اولین احکام بدوی صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران منتشر شد که بر اساس آن یکی از متهمین به اعدام محکوم و پنج متهم دیگر به پنج تا 10 سال حبس محکوم شدند.

در ادامه همین روند و پس از رسیدگی قضایی به اتهامات یکی دیگر از متهمان، حکم بدوی و اولیه این پرونده نیز صادر شد.

سود شگفت انگیز خریداران پژو ۲۰۷ در بورس کالا

طبق حکم صادره، متهمی که با استفاده از سلاح سرد در خیابان برای مردم رعب و وحشت ایجاد کرده بود و موتورسیکلت شهروندی را به آتش کشیده و با چاقو نیز فردی را مورد حمله و جراحت قرار داده بود، به اعدام محکوم شد.

متهم مورد اشاره بابت اتهام «محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد به نحوی که موجب رعب و وحشت گردیده» به اعدام محکوم شده است.

طبق اعلام قوه قضائیه به دلیل قطعی نشدن احکام صادره، بر اساس قانون، جزئیات این پرونده قابل انتشار نیست و پس از قطعی شدن رای جزییات آن‌ اطلاع‌رسانی خواهد شد. درضمن رای صادره بدوی بوده و قابل اعتراض و فرجام خواهی است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.