کد خبر : 23399 / /
/

در روزهای پایانی هفته گذشته ایران با تحریم های جدید کشورهای غربی روبرو شد و از طرفی هم شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه قطعنامه‌ای را که خواستار همکاری ایران با نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل است به تصویب رساند.

بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در هفته گذشته حکایت از کاهش چند پله ای نرخ دلار دارد.

در روز‌های میانی هفته سوم آبان ماه بانک مرکزی از اقدامات جدید خود برای کنترل نرخ ارز و تسهیل خرید و فروش ارز در بازار رسمی  رونمایی کرد. متقاضیان قادر بودند با مراجعه به آنها اقدام به خرید ارز کنند. این معاملات رسمی که با نام توافقی از تیر ماه سال‌جاری به بازار تهران افزوده شد در روز‌های اخیر توانست با پاسخگویی به بخشی از تقاضا‌های خرد از تب و تاب و هیجانات بازار بکاهد.

 

در روزهای پایانی هفته  گذشته ایران با تحریم های جدید کشورهای غربی روبرو شد و از طرفی هم شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز  پنجشنبه قطعنامه‌ای را که خواستار همکاری ایران با نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل است به تصویب رساند.

پس از صدور قطعنامه  میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین از برگزاری دور جدید مذاکرات بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از پایان ماه نوامبر جاری خبر داد. 

پیش بینی قیمت دلار در بازار ارز امروز 

عده ای از معامله گران با اشاره به تنش های سیاسی به وجود آمده در سطح بین الملل از احتمال صعود قیمت دلار در بازار امروز سخن گفتند.  با این حال برخی از معامله گران با اشاره به حوادث اخیر کشور روند قیمت دلار در اولین روز هفته را آرام پیش بینی کردند. 

 قیمت دلار در معاملات پشت خطی روند ملایمی را دنبال کرد. به نظر می رسد بازیگران ارزی تا زمان انتشار اوراق ارزی در روز جاری بی گدار به آب نزنند.

از سوی دیگر بررسی رفتار دلار در بازار ارز نشان داده نتیجه سفر مقامات عمان به ایران غالبا ترمز رشد قیمت در بازار ارز را کشیده و روند قیمت دلار را معکوس کرده است به همین دلیل معامله گران افزایشی تا مشخص شدن نتیجه سفر وزیر خارجه عمان به ایران صبر خواهند کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.