کد خبر : 23419 / /
/

به نقل از دنیای‌اقتصاد، بررسی‌‌ها و تحقیقات میدانی نشان می‌دهد، از آنجا که مبلغ رهن کامل آپارتمان‌‌ها در بسیاری از خریدهای سرمایه‌‌ای یا خریدهای خانه‌‌اولی‌‌ها به‌عنوان بخشی از بهای خرید از سوی خریدار مورد اتکا قرار می‌گیرد، علت افزایش تعداد فایل‌‌های رهن کامل در بازار ریزمتراژ‌‌ها در ماه‌های اخیر تاکنون، به این موضوع برمی‌‌گردد.

قیمت مسکن با متراژ کمتر از 55مترمربع برای رهن کامل در بازه 250 تا 500 میلیون تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت مسکن امروز 29 آبان 1401 به شرح زیر است.

به نقل از دنیای‌اقتصاد، بررسی‌‌ها و تحقیقات میدانی نشان می‌دهد، از آنجا که مبلغ رهن کامل آپارتمان‌‌ها در بسیاری از خریدهای سرمایه‌‌ای یا خریدهای خانه‌‌اولی‌‌ها به‌عنوان بخشی از بهای خرید از سوی خریدار مورد اتکا قرار می‌گیرد، علت افزایش تعداد فایل‌‌های رهن کامل در بازار ریزمتراژ‌‌ها در ماه‌های اخیر تاکنون، به این موضوع برمی‌‌گردد. به این معنا که در ماه‌های گذشته از آنجا که عمده خریدهای صورت گرفته از بازار مسکن از جمله بازار واحدهای ریزمتراژ (آپارتمان‌‌های با مساحت کمتر از ۵۵ مترمربع)، از سوی سرمایه‌‌گذاران یا خانه‌‌اولی‌‌های فاقد نقدینگی کافی برای خرید یک آپارتمان بوده است، این واحدها برای جبران بخشی از بهای خرید به‌عنوان آپارتمان‌‌های اجاره‌‌ای با شرایط رهن کامل عرضه شده‌‌اند و به‌همین دلیل عرضه رهن کامل فایل ریزمتراژ در بازار مسکن نسبت به گذشته افزایش داشته است.

در گذشته عمده واحدهای ریزمتراژ از سوی خریداران مصرفی و خانه‌‌اولی‌‌ها به قصد سکونت خریداری می‌شد. اما بعد از جهش قیمت مسکن حتی خانه‌‌اولی‌‌ها نیز به‌دلیل عدم در اختیار داشتن نقدینگی کافی ناچار به عرضه آپارتمان‌‌ها به بازار اجاره با شرایط رهن کامل شده‌‌اند تا از این طریق، کسری بخشی از بهای خرید واحد را تامین کنند. البته تعداد خانه‌‌اولی و خریدار مصرفی در مقایسه با خریداران سرمایه‌‌ای ریزمتراژها بسیار اندک است. چرا که عمده خانه‌‌اولی‌‌ها و افراد فاقد مسکن هم‌‌اکنون مستاجر هستند و به‌دلیل جهش اجاره‌‌بها قادر به ورود به بازار خرید مسکن نیستند. در جدول زیر برخی از فایل‌‌هایی که روز گذشته در بازار ریزمتراژها (آپارتمان‌‌های با مساحت کمتر از ۵۵ مترمربع) با شرایط رهن کامل عرضه شد، آمده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.