کد خبر : 23564 / /
/

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حاشیه جلسه امروز هیئت‌دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت حق عائله‌مندی زنان توضیحاتی داد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: چون تامین هزینه خانواده بر عهده مرد است، پس حق عائله‌مندی باید مربوط به مردان باشد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حاشیه جلسه امروز هیئت‌دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت حق عائله‌مندی زنان توضیحاتی داد.

اظهار کرد: کمیته زنان و خانواده در شورای‌عالی آمار مصوب شد. لذا می‌توانیم به‌طور دقیق آمار زنان در بخش‌های مختلف را جمع آوری کنیم و به‌عنوان مرجع رسمی، عهده‌دار این آمار باشیم. البته پیش از این آمارهایی درخصوص عدالت جنسیتی تهیه کرده‌ایم.

به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی درباره میزان اجرا شدن قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده نیز بیان کرد: اجرای این قانون بر عهده ستاد ملی جمعیت است، اما در زمینه بخش‌هایی که مرتبط با ما بوده تلاش کرده‌ایم. کار ما اجرا نیست بلکه سیاست‌گذاری، هماهنگی و نظارت بر دستگاه‌هاست. بحث چهارقلوها را دنبال کرده‌ایم که البته به قانون مکمل نیاز دارد. به‌زودی قانون دهه شصتی‌ها را اعلام خواهیم کرد.

خزعلی ادامه داد: دورکاری با مشکلاتی از جمله اینکه مدیران همکاری لازم را ندارند، مواجه است که باید قانون دورکاری تعدیل شود تا همکاری بیشتر مدیران را در پی داشته باشد.

وی در پایان گفت: دریافت حق عائله‌مندی برای کارکنان خانم بخش دولتی را مطرح کرده‌ایم ولی باید مصوب شود. نظر این است که چون تامین هزینه خانواده بر عهده مرد است، پس حق عائله‌مندی باید مربوط به مردان باشد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.