کد خبر : 23658 / /
/

مدتی است مرکز تحقیقات صداوسیما آماری از میزان بینندگان سریال‌های تلویزیون منتشر نکرده است اما تعداد بازدید سریال‌های جدید در تلوبیون نشان می‌دهد این مجموعه‌ها چندان مورد توجه قرار نگرفتند.

 

برخلاف «آزادی مشروط» که توفیقی در جلب مخاطب به دست نیاورده، مجموعه «گیل‌دخت» توانسته کنجکاوی مخاطب را برانگیزد و میزان بازدید خوبی کسب کند.

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه خراسان نوشت:

مدتی است مرکز تحقیقات صداوسیما آماری از میزان بینندگان سریال‌های تلویزیون منتشر نکرده است اما تعداد بازدید سریال‌های جدید در تلوبیون نشان می‌دهد این مجموعه‌ها چندان مورد توجه قرار نگرفتند و آمار بالایی ندارند. سریال تاریخی «گیل‌دخت» که به تازگی از شبکه یک روی آنتن رفته، وضعیت بهتری نسبت به دیگر آثار دارد اما «آزادی مشروط»، «جزر و مد» و «زیر یه سقف» در شبکه های یک، دو و نسیم بازدید کمی داشته‌اند.

هیچ کدام از این سریال‌ها در بخش پربازدیدترین ویدئوهای تلوبیون در یک ماه اخیر، جایی ندارند و همچنان مجموعه «بی‌همگان» که مدتی است به پایان رسیده، در این بخش به چشم می‌خورد. در ادامه مطلب، تعداد بازدید سریال‌های جدید تلویزیون را با یکدیگر مقایسه کردیم و نکاتی را درباره میزان تماشای آن‌ها نوشتیم.

آزادی مشروط

آمار بازدید سریال جدید مسعود ده‌نمکی می‌گوید این مجموعه موفق نشده توجه مخاطبان را جلب کند و میزان تماشای آن در قسمت‌های اخیر کمتر شده است. میانگین کل بازدیدهای این مجموعه تقریبا 25 هزار بار است. البته این رقم از قسمت دوازدهم سریال کاهش جدی داشته و عدد تماشای سریال به کمتر از 10 هزار بازدید رسیده است. چهار قسمت اخیر آن نیز تنها حدود 5 هزار بازدید داشته است. این در حالی است که برای قسمت‌های ابتدایی «آزادی مشروط» مانند قسمت های دوم، سوم و چهارم، به ترتیب 58 هزار، 56 هزار و 28 هزار بار تماشا ثبت شده است بنابراین می‌توان نتیجه گرفت هرچه سریال پیش رفته، کمتر در تلوبیون دیده شده است.

گیل‌دخت

هم اکنون شبکه یک، دو سریال را با دو ژانر و فضای متفاوت روی آنتن دارد. برخلاف «آزادی مشروط» که توفیقی در جلب مخاطب به دست نیاورده، مجموعه «گیل‌دخت» توانسته کنجکاوی مخاطب را برانگیزد و میزان بازدید خوبی کسب کند. دو قسمت اخیر این سریال که پنج شنبه و جمعه روی آنتن رفت و زمان زیادی از پخش آن نمی‌گذرد، حدود 36 هزار وهر کدام  تقریبا 15 هزار بار دیده شده است اما قسمت‌های قبلی این مجموعه بازدید بیشتری دارند. قسمت اول سریال 130 هزار و 968 بار تماشا شده و میزان بازدید قسمت‌های بعدی آن متغیر بوده است. قسمت دو حدود 81 هزار بار، قسمت سه تقریبا 53 هزار و 500 بار و قسمت چهارم حدودا 59 هزار بار تماشا شده است. از میان چهار سریالی که به آن‌ها پرداختیم، «گیل دخت» پربیننده‌ترین مجموعه در تلوبیون بوده است.

جزر و مد

شبکه2 پس از مجموعه «آتش سرد» یک سریال استانی به نام «جزر و مد» ساخته علی عبدالعلی‌زاده را روانه آنتن کرد. هرچند که این مجموعه به عنوان سریال طنز پخش شده اما کیفیت ضعیف سریال و شوخی‌های آن نتوانسته جای خالی یک مجموعه کمدی بامزه را در تلویزیون پُر کند. به استثنای قسمت اول «جزر و مد» که 13 هزار و 480 بار و قسمت ششم این مجموعه که 9 هزار و 950 بار دیده شده، میزان بازدید دیگر قسمت‌های آن بین 7 و 8 هزار بار تماشا متغیر بوده است. دو قسمت اخیر این سریال یعنی قسمت‌های نهم و دهم، تنها حدود 5 هزار بار دیده شده و در مجموع آمار تلوبیون نشان می‌دهد «جزر و مد» میزان تماشای کمی داشته است.

 زیر یه سقف

شبکه نسیم اواخر آبان‌ماه مینی سریال کمدی «زیر یه سقف» را روی آنتن برد اما این مجموعه نیز مانند «آزادی مشروط» و «جزر و مد» کیفیت قابل قبولی نداشت و با استقبال مواجه نشد. «زیر یه سقف» طی 5 قسمت پخش شد و مدت کوتاهی روی آنتن بود اما میزان تماشای هیچ کدام از قسمت‌های این سریال حتی به عدد هزار نیز نرسید. قسمت اول «زیر یه سقف» 996 بار دیده شده و میزان تماشای آن در سه قسمت بعدی کمتر و کمتر شده است. برای قسمت دوم 834 بازدید، قسمت سوم 408 بازدید و قسمت چهارم 484 بازدید ثبت شده است. میزان تماشای قسمت پایانی این مجموعه نیز افزایش زیادی نداشته و تنها به 681 بازدید رسیده است. «زیر یه سقف» در مقایسه با مجموعه‌های دیگر، کمترین میزان تماشا را داشته است. هرچند که این سریال ساعت 20 و از شبکه نسیم پخش می‌شد، اما بی‌شک کیفیت ضعیف سریال در دیده نشدن آن تاثیرگذار بوده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.