کد خبر : 23883 / /
/

حدود 2 سال تحصیلی، مدارس به علت بیماری کرونا غیرحضوری شد و این موضوع روی کیفیت تحصیل دانش آموزان، تاثیر گذاشت. در تهران و کلانشهرها نیز بعضی روزها مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل می‌‌شوند.

امروز (یکشنبه ۱۳ آذرماه) مدارس برخی مناطق و شهرستان‌های استان تهران به دنبال بارش باران و برف، غیرحضوری شد.

حدود 2 سال تحصیلی، مدارس به علت بیماری کرونا غیرحضوری شد و این موضوع روی کیفیت تحصیل دانش آموزان، تاثیر گذاشت. در تهران و کلانشهرها نیز بعضی روزها مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل می‌‌شوند.

مدارس ابتدایی دماوند و رودهن به دلیل بارش برف و برودت هوا غیر حضوری شد.زهرا طاولی در این خصوص، اظهار داشت: مدارس ابتدایی دماوند روز یکشنبه ۱۳ آذر غیر حضوری برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش دماوند اضافه کرد: این تصمیم در پی بارش برف در این شهرستان اتخاذ شده است.

مدیر آموزش و پرورش رودهن نیز، اظهار داشت: مدارس ابتدایی شیفت صبح رودهن در روز یکشنبه ۱۳ آبان تعطیل است.زهرا رستمی گفت: در حال حاضر شاهد بارش برف در منطقه رودهن هستیم و شرایط تردد دانش آموزان به مدارس سخت است.

بنابر اعلام کانال اطلاع رسانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در شبکه شاد، مدارس برخی مناطق و شهرستان‌های استان تهران به دنبال بارش باران و برف امروز یکشنبه (۱۳ آذرماه) غیرحضوری شد.

بر اساس این اطلاعیه مدارس ابتدایی «رودهن» و همه مقاطع بخش «آبعلی» در نوبت صبح به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

همچنین، همه مدارس ابتدایی «دماوند» در نوبت صبح غیر حضوری است.

بر اساس این اطلاعیه در «فیروزکوه» نیز مدارس بخش مرکزی و ارجمند در نوبت صبح، غیر حضوری برگزار می‌شود.گفتنی است، همه مقاطع تحصیلی «پردیس» هم در نوبت صبح، غیر حضوری است.

احتمال تعطیلی مدارس به دلیل آنفلوآنزا

وزیر آموزش و پرورش از تعطیلی محدود مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا خبر داد و گفت: در صورت تعطیلی مدارس آموزش از طریق شبکه شاد ادامه خواهد داشت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: به دلیل آنفولانزا ممکن است به صورت محدود تعطیلی‌هایی داشته باشیم؛ البته این به معنی تعطیل شدن آموزش نیست و از شبکه شاد برای برگزاری کلاس‌ها استفاده خواهد شد.

یوسف نوری گفت: بعضی از استان‌ها به دلیل شیوع ویروس آنفولانزا، مدارس را در شهر‌های خود تعطیل کرده بودند. عنوان کردیم مسئولین آن استان‌ها بررسی میدانی کنند که آیا واقعا احتمال ابتلا به آنفولانزا زیاد است که دانش آموزان آسیب و لطمه ببینند.

او ادامه داد: مدیران استان ها باید بررسی کنند و اگر گزارش وزارت بهداشت نیز مبنی بر احتمال آسیب به دانش آموزان باشد، شرایط آموزش تغییر خواهد کرد. البته تا به امروز هیچ گاه تجربه تعطیلی به دلیل شیوع آنفولانزا را نداشته‌ایم.

او گفت: اگر هم تمام این موارد وجود داشته باشند، تعطیلی وجود ندارد و از شبکه شاد برای برگزاری کلاس‌ها استفاده خواهد شد.

او ادامه داد: هر تصمیمی باید دلیلی داشته باشد. دلیل در ارتباط با آنفولانزا را پزشکان و وزارت بهداشت تشخیص می‌دهند و بررسی می‌کنند. اگر واقعا دانش آموزان لطمه ببینند، ما راضی نخواهیم بود. بنابراین ممکن است که تعطیلی‌هایی به صورت محدود داشته باشیم. البته این به معنی تعطیل شدن درس و آموزش نیست و دانش آموزان با استفاده از شبکه شاد و آموزش مجازی تحصیل خود را بدون وقفه ادامه خواهند داد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.