کد خبر : 24087 / /
/

بازار ارز تهران در دومین روز هفته شاهد پیشروی قیمت دلار بود. نرخ دلار امروز در مقایسه با روز گذشته جهش 500 تومانی را تجربه کرد. افزایش قیمت دلار در حالی اتفاق افتاد که در روزهای گذشته در یک محدوده خاص معامله شده بود.

 

برخی از فعالان بازار می گفتند به نظر می رسد توافق چین و عربستان بر روی قیمت دلار اثر گذاشته و همین امر موجب ورود خریداران احتیاطی به بازار دلار شد.

بازار ارز تهران در دومین روز هفته شاهد پیشروی قیمت دلار بود. نرخ دلار امروز در مقایسه با روز گذشته جهش 500 تومانی را تجربه کرد. افزایش قیمت دلار در حالی اتفاق افتاد که در روزهای گذشته در یک محدوده خاص معامله شده بود. 

ورود معامله گران احتیاطی به بازار دلار 

برخی از فعالان بازار  می گفتند به نظر می رسد توافق چین و عربستان بر روی  قیمت دلار اثر گذاشته و همین امر موجب ورود خریداران احتیاطی به بازار دلار شد.

شوک اعراب و چین به دلار در تهران 

از نگاه  فعالان بازار ارز تهران، چین در حال به چالش کشیدن ایران است.برخی معامله‌گران تصور می‌کنند که نزدیک شدن چین و عربستان به یکدیگر می‌تواند حجم خریدهای نفتی اژدهای زرد از ایران را تحت تاثیر قرار دهد و زمینه‌ساز کاهش درآمدهای نفتی کشور شود.

از طرفی هم برخی معامله‌گران هم نگران بودند که چین در برابر تحریم‌های غربی‌ها علیه ایران همراهی بیشتری نشان دهد و کار برای دور زدن تحریم‌ها دشوارتر شود.

سیگنال نرخ حواله درهم به قیمت دلار 

از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز در کانال جدید بالا رفت و به یک قدیمی مرز مقاومتی رسید. بازیگران ارزی باور دارند که شوک قیمت درهم امروز زمینه ساز صعود دلار در تهران شد .گفته می شود بازیگران ارزی هرات هم امروز آرایش صعودی به خود گرفته اند.

ورود دلار توافقی به کانال 35 هزار 

در سمت رسمی بازار هم قیمت دلار امروز تغییر کانال داد. نرخ دلار توافقی روز گذشته به یک قدمی کانال 35 هزار تومان رسید و در بازار امروز وارد کانال مذکور شد. قیمت هر برگ اسکناس آمریکایی امروز به صورت توافقی در محدوده 35 هزار و 46 تومان به فروش رسید . 

عقب نشینی نرخ دلار متشکل

نرخ دلار متشکل هم امروز عقب نشینی کرد و به ابتدای مرز 34 هزار تومان برگشت. اسکناس آمریکای در بازار متشکل ارزی روز گذشته در محدوده 34 هزار و 148 تومان به کار خود پایان داده بود. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.