کد خبر : 24264 / /
/

وزارت خزانه داری آمریکا نیز پیشتر رهبر چچن و خانواده اش از جمله دخترانش را تحریم کرده بود.

رهبر چچن گفت از اینکه اتحادیه اروپا دخترانش را در فهرست تحریم ها قرار داده است افتخار می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اتحادیه اروپا روز جمعه در جدیدترین بسته تحریمی خود، ۱۴۱ فرد و ۴۹ شرکت حقوقی روسیه را تحریم کرد.

این تحریم ها شامل وزیران، فرمانداران، قانونگذاران و افراد سرشناس و پنج حزب سیاسی از جمله «روسیه واحد»، حزب لیبرال دموکرات روسیه (LDPR) و حزب «روسیه عادل» است.

دختران رمضان قدیروف، «آیشات» (Aishat) و «کارینا» (Karina) و پسرعموی او در بین فهرست افرادی قرار دارند که اتحادیه اروپا تحریم کرده است.

قدیروف در کانال تلگرامی خود خطاب به دخترانش نوشت: «شما دختران شکننده و کوچک من هستید اما کل غرب از شما می ترسد. عزیزانم بی نهایت به شما افتخار می کنم. به فهرست تحریم های اتحادیه اروپا خوش آمدید».

رهبر چچن افزود تحریم های غرب به عامل دیگری برای نزدیک کردن خانواده متحد و صمیمی او تبدیل شده است.

 وزارت خزانه داری آمریکا نیز پیشتر رهبر چچن و خانواده اش از جمله دخترانش را تحریم کرده بود.

آمریکا از سال ۲۰۱۱ میلادی با وضع قانون «ماگنیتسکی» تحریم روسیه را آغاز کرد و نخستین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی تحریم‌هایی را علیه قدیروف وضع کرد.

«سرگئی ماگنیتسکی» وکیل شرکت انگلیسی «هرمیتاژ» در سال ۲۰۰۹ در زندان مسکو درگذشت و آمریکا به این بهانه، قانونی ضد روسی تصویب کرد و ۶۰ نفر از مقام‌های مسکو را مورد تحریم قرار داد.

آمریکا و غرب تحریم های خود علیه روسیه را اکنون به بهانه جنگ اوکراین ادامه می دهند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.