کد خبر : 24289 / /
/

در معاملات روز شنبه بیست و ششم آذر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 2 هزار و 840 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 469 هزار و 919 واحد رسید.

در مجموع معاملات شنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 4 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

 در معاملات روز شنبه بیست و ششم آذر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 2 هزار و 840 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 469 هزار و 919 واحد رسید. 

اما شاخص هم وزن بورس با افزایش 2 هزار و 714 واحدی در سطح 436 هزار و 477 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیم واحد پائین آمد و در سطح 18 هزار و 857 واحد قرار گرفت.  

تغییر مالکیت سهام 

در مجموع معاملات شنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 4 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. 

 بیشترین ورود پول حقیقی به سهام قاسم (شرکت قاسم ایران) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 20 میلیارد تومان بود. پس از فارس، نمادهای پارسیان (شرکت بیمه پارسیان) و اخابر (شرکت مخابرات ایران) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر نمادهای خودرو، شپنا، فولاد،  شبندر  و شستا بیشترین خروج پول را داشتند. 

نمادهای رهبر 

امروز مانند روزهای کاری گذشته نماد «فارس» بیشترین اثر فزاینده را بر شاخص داشت و پس از آن، نمادهای بانکی «وبملت»، «وپارس» و «وبصادر» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل   بورس   داشتند و در مقابل نمادهای «فولاد»، «شپنا» و «فملی» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای «دماوند»، «فرابورس» و «تجلی» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بپاس»، «شاوان» و «فغدیر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و  خودرو  و  شپنا  در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی،  فرابورس  و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

افت  ارزش معاملات  سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 417 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 406 میلیارد تومان بود که 5 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز  ارزش معاملات  خرد سهام با کاهش 9 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 388 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بازار سهام

در معاملات شنبه 115 نماد صف خرید داشتند و 16 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 6 درصدی به 329 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 25 درصد افزایش یافت و 155 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 207 میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد. 

در پایان معاملات نماد کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران)  با صف‌ خرید 29 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از کپشیر، نمادهای  وپارس  (بانک پارسیان) و گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) بیشترین صف خرید را داشتند. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.