کد خبر : 24291 / /
/

بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۶ آذر) آلاینده شاخص هوای شهر کرج با آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با عدد ۱۷۲ در وضعیت ناسالم قرار دارد پس از آن هوای تهران با شاخص ۱۵۹ در وضعیت ناسالم است.

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست کرج امروز 26 آذر ماه 1401 آلوده‌ترین هوا را در بین هشت کلانشهر کشور داشته است.

بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۶ آذر) آلاینده شاخص هوای شهر کرج با آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با عدد ۱۷۲  در وضعیت ناسالم قرار دارد پس از آن هوای تهران با شاخص ۱۵۹ در وضعیت ناسالم است.

مدارس و دانشگاه‌های تهران دوباره تعطیل می شود؟

هوای اراک با شاخص ۱۱۳، اهواز با شاخص ۱۱۰ و مشهد با شاخص ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

هوای اصفهان با شاخص ۹۵ ، تبریز با شاخص ۸۷  و شیراز با شاخص ۵۶ در شرایط قابل قبول گزارش شده است.

آلاینده شاخص در تمام کلانشهرها ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.    

به گزارش ایسنا،  شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.