کد خبر : 24443 / /
/

سپس متهم به جایگاه رفت و گفت: من می‌خواستم لاستیک خودرو را بزنم که گلوله کمانه کرد و به سعید خورد. من قصدم کشتن او نبود.

 

حکم قصاص برای پلیسی که برای دستگیری یک متهم به او شلیک کرد

مأمور پلیسی که در جریان یک عملیات تعقیب و گریز پسر جوانی را با شلیک گلوله کشته بود از سوی قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص محکوم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه ایران خبرنگار رسیدگی به این پرونده از پاییز سال گذشته با گزارش مرگ مرد جوانی به نام سعید آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد وی با شلیک گلوله مأمور پلیس به قتل رسیده است. 

مأمور پلیس در جریان تحقیقات گفت: در حال گشت در خیابان بودیم که به راننده خودروی پژو 405 مشکوک شدیم و به او دستور توقف دادیم. وی با اینکه متوجه اخطار ما شد اما با بی‌توجهی سرعتش را بیشتر و فرار کرد و خلاف مسیر خودروهای عبوری وارد اتوبان همت شد

 

من تلاش کردم تا با رعایت قانون به‌کارگیری اسلحه خودرواش را متوقف کنم. از این رو در ابتدا چند تیر هوایی شلیک کردم که چون هر دو خودرو در حال حرکت بودند یکی از گلوله‌ها منحرف شد و به راننده خودرو اصابت کرد و چند ثانیه بعد هم خودرو به گاردریل برخورد کرد و متوقف شد.

پس از توقف خودرو به سرعت به سمت آن دویدم و دیدم راننده از ناحیه کتف گلوله خورده که به سرعت با اورژانس تماس گرفتیم و او را به بیمارستان منتقل کردیم. من قصدم کشتن او نبود و تنها می‌خواستم خودرواش را متوقف کنم. البته پس از انتقال راننده به بیمارستان از خودروی او مقداری مواد مخدر و یک چاقو کشف کردم.

 

در حالی که کارشناسان اعلام کرده بودند هنگام گشت پلیس لازم است مأموری با درجه ستوان یکم در خودرو حضور داشته باشد و از آنجایی که مأمور شلیک‌کننده درجه استواری داشته و با خودروی سمند معمولی بدون چراغ گردان پلیس وارد عملیات شده بود، برای مأمور به اتهام قتل عمد کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه دادگاه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند.

سپس متهم به جایگاه رفت و گفت: من می‌خواستم لاستیک خودرو را بزنم که گلوله کمانه کرد و به سعید خورد. من قصدم کشتن او نبود. 

پس از آن سرباز وظیفه‌ای که به عنوان راننده در روز حادثه همراه متهم بود به جایگاه رفت و اظهار کرد: من چاقو و مواد مخدری که استوار مدعی است از ماشین سعید پیدا کرده را ندیدم. استوار چند بار دستور ایست داد و وقتی بی‌توجهی راننده را دید شروع به شلیک کرد.

در پایان جلسه، قضات وارد شور شدند و با توجه به نظر کارشناسان اسلحه‌شناسی، اظهارات متهم و مدارک موجود در پرونده وی را به قصاص محکوم کردند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.