کد خبر : 24459 / /
/

اطلاعات مهم درباره ریجستری آیفون ۱۴ را در این خبر بخوانید.

 

افرادی که تمایل به خرید آیفون ۱۴ دارند با این روش می‌توانند اقدام به ریجستری این گوشی پرطرفدار کنند.

اطلاعات مهم درباره ریجستری آیفون ۱۴ را در این خبر بخوانید.

به نظر می‌رسد بازار موبایل هم که یک کالای کاملا وارداتی است، از این قاعده مستثنی نبوده؛ اگرچه بنا به گفته رییس اتحادیه فروشندگان موبایل، افزایش قیمت در این بازار جزئی بوده است.

رییس اتحادیه فروشندگان تلفن‌همراه گفت: افزایش قیمت ارز تاثیر آن‌چنانی روی بازار موبایل نداشته است، زیرا بازار دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد.

افزایش بیش از ۸ درصدی قیمت دلار طی یک ماه گذشته، بسیاری از بازارها را شوکه کرده است؛ به طوری که در این مدت به موازات افزایش قیمت دلار، سایر کالاها نیز افزایش قیمت داشته‌اند. به نظر می‌رسد بازار موبایل هم که یک کالای کاملا وارداتی است، از این قاعده مستثنی نبوده؛ اگرچه بنا به گفته رییس اتحادیه فروشندگان موبایل، افزایش قیمت در این بازار جزئی بوده است.

محمدرضا رمضان، رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم‌جانبی درباره وضعیت بازار گوشی تلفن‌همراه با توجه به افزایش قیمت ارز، گفت: افزایش قیمت ارز تاثیر آن‌چنانی روی بازار موبایل نداشته است، زیرا بازار دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد و برهمین اساس، با وجود این‌که نرخ دلار تغییر کرده و قیمت‌ها بالا رفته، اما قیمت موبایل افزایش آن‌چنانی نداشته است.

وی با بیان این‌که کسبه حاشیه سود خود را پایین‌تر آورده‌اند، افزود: به همان اندازه که روی قیمت دلار رفته، به همان اندازه روی قیمت موبایل رفته است. این در حالی است که قبلا وقتی قیمت دلار برای مثال ۲ هزار تومان گران می‌شد، یک‌دفعه ۲۰۰، ۳۰۰ هزار تومان تا یک و ۲ میلیون تومان روی قیمت موبایل می‌بردند. ولی الان چنین اتفاقی نمی‌افتد، چون بازار دیگر کشش افزایش زیاد قیمت را ندارد.

نوسان قیمت دلار، بازار موبایل را شوکه کرد؟

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم‌جانبی در پاسخ به این پرسش که در طول یک ماه گذشته ۹ درصد افزایش قیمت دلار داشتیم، افزایش قیمت موبایل به این نسبت نبوده است؟ تصریح کرد: افزایش قیمت تلفن‌همراه به این نسبت نبوده، خیلی کم گران شده است.

رمضان ادامه داد: شاید برای مثال گوشی‌ای که ۵ میلیون تومان بوده، در حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شده است.

وی متذکر شد: البته در برخی از گوشی‌های تلفن‌همراه که در بازار کم شده است، گرانی را شاهد بودیم. دلیل آن هم تعداد کم آن در بازار است، نه گرانی ارز. با این وجود، دولت و بانک مرکزی وعده داده‌اند که با راهکارهایی که اتخاذ شده، هفته آینده نرخ ارز ریزش خواهد داشت و در پی آن، قیمت موبایل هم کاهشی می‌شود.

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم‌جانبی با اشاره به افزایش قیمت آیفون ۱۴ عنوان کرد: خرید و فروش آیفون ۱۴ ممنوع است و به همین دلیل آیفون۱۳ گران شده است.

رمضان درباره آخرین تصمیم‌ها درباره رجیستری آیفون۱۴ گفت: سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که اگر تا امروز برنامه‌ای داشته باشیم، فقط برای گوشی‌های مسافری است، چون به صورت مسافری وارد شده و حق گمرکی هم حتی از آن‌ها نگرفته‌اند.

وی افزود: در حال حاضر برای این‌که مشکلی برای مردم به وجود نیاید، گفتند از این گوشی استفاده کنند تا راهکار پیدا شود. وگرنه به صورت تجاری هیچ کسی اجازه واردات ندارد.

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم‌جانبی در پاسخ به این پرسش که تاکنون تصمیمی برای رفع محدودیت واردات آیفون ۱۴ گرفته نشده؟ عنوان کرد: دنبال راهکار هستند تا مشکل مردم حل شود و کسانی که به صورت مسافری موبایل آورده‌اند، مشکلی برایشان پیش نیاید.

رمضان در پاسخ به این پرسش که آیا از ابتدای امسال کاهش تقاضا در بازار موبایل داشته‌ایم، تصریح کرد: کاهش خرید در بازار موبایل نداشته‌ایم و بازار روال عادی خود را می‌گذراند. شما نگاه کنید، آیفون ۱۴ که نیامد، آیفون۱۳ را که دولت اجازه داده، مردم می‌خرند.

وی درباره میزان قاچاق در بازار، خاطرنشان کرد: آمار دقیقی نداریم از میزان قاچاق موبایل. آمار قاچق اصلا در اختیار اتحادیه‌ها نیست. کسبه ما نه قاچاق می‌خرند و نه قاچاق می‌فروشند و اکثرا سایت‌هایی که معتبر نیستند، این کار را می‌کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.