کد خبر : 24565 / /
/

نزدیک به ۲۰۰هزار شهروند فرانسوی با جمع‌آوری امضا از فیفا خواستند این دیدار را تکرار کند.

 

فرانسوی‌ها خواستار تکرار دیدار پایانی جام جهانی ۲۰۲۲ هستند؛ مسابقه‌ای بین تیم ملی فوتبال فرانسه و آرژانتین که مسی و یارانش کاپ قهرمانی را به‌دست آورده و به خانه بردند!

نزدیک به ۲۰۰هزار شهروند فرانسوی با جمع‌آوری امضا از فیفا خواستند این دیدار را تکرار کند. به سه دلیل؛ دلیل اول رشو به داور مسابقه! دلیل دوم اشتباه اعلام کردن پنالتی به سود آرژانتین و دلیل سوم خطا روی امباپه پیش از گل دوم آرژانتین.

دلیل اول دلیل اخلاقی است و دلیل دوم و سوم فنی.

جالب است بدانید آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ایران در خصوص اشتباهات داوری دیدگاه جالبی دارد و بر این اساس دیدار آرژانتین- فرانسه قابل بازگشت نیست.

بر اساس آن چیزی که در آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ایران بدان اشاره شده اشتباهات فنی داور به هیچ وجه قابل بازگشت نیست و تنها اشتباهی از داور قابل تصحیح است که مثلا در دادن کارت زرد و قرمز به بازیکنی که مستحق بوده اشتباه کرده باشد و به جای او بازیکن دیگری با کارت مواجه شده باشد. به واقع اگر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران به جای فیفا در این باره تصمیم بگیرد قهرمانی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ قطعی است و این اتفاق قابل بازگشت نیست.

لازم به ذکر است که فیفا هیچ واکنشی به درخواست شهروندان فرانسوی نداشته است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.