کد خبر : 24734 / /
/

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور ورود 4 فروند هواپیمای ایرباس 340 را به کشور تایید کرد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور واردات ایرباس به ایران را تایید کرد و گفت 4 فروند هواپیمای ایرباس 340 به ناوگان هوایی کشور به زودی اضافه خواهد شد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور ورود 4 فروند هواپیمای ایرباس 340 را به کشور تایید کرد.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از ورود ۴ فروند هواپیمای ایرباس ۳۴۰ به کشور خبر داد.

حسن خوشخو اظهار کرد: به تازگی 4 فروند هواپیمای ایرباس 340 وارد کشور شده است.

وی افزود: این تعداد هواپیما به‌زودی وارد ناوگان هوایی کشور خواهد شد.

محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی اواخر ماه گذشته از خرید هواپیما طی 15 ماه اخیر خبر داده و در پاسخ به تعداد این هواپیماها گفته بود: بنا نداریم تعداد را اعلام کنیم اما تعداد بسیار بسیار زیادی انواع هواپیما و بالگرد وارد کشور شده است.

بررسی وضعیت ناوگان هوایی در کشور

اخیراً رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد که نیاز صنعت هوایی کشور 550 فروند هواپیماست. با این حال تا سال گذشته تنها 98 فروند هواپیما در کشور فعال بود. در این بین معاون پیشین سازمان هواپیمایی می‌گوید: از آنجایی که تنها 10 درصد مردم توان مالی مسافرت با هواپیما را دارند همین تعداد هم پاسخ‌گوی نیاز کشور است.

محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری،اعلام کرد: نیاز صنعت هوایی کشور 550 فروند هواپیماست. اما در حال حاضر 330 فروند هواپیما در کشور وجود دارد که از این تعداد فقط 98 فروند هواپیما در سال گذشته فعال بود.

این بدان معناست که در سال گذشته 232 فروند هواپیما به دلایل مختلف همچون افزایش سن ناوگان، فرسودگی و نبود قطعه به دلیل تحریم زمین‌گیر بودند. با این حال معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد که در یک سال اخیر توانسته‌اند 77 فروند هواپیما را با انجام تعمیرات به خط پرواز بازگردانند.

با فرض صحت این موضوع باید گفت که در حال حاضر 175 فروند هواپیما در صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور فعال است؛ اما روی دیگر ماجرا را باید این گونه توصیف کرد که اکنون کشور با کمبود 375 فروندی هواپیمای فعال مواجه است. حال در صورت تعمیر و تامین قطعه، امکان فعال کردن 155 هواپیمای دیگر وجود دارد، اما به دلیل تحریم و بی‌اعتنایی به احیای برجام تاکنون این موضوع میسر نشده است.

به نظر می‌رسد سازمان هواپیمایی کشوری پس از ناامیدی از خرید هواپیمای نو، سیاست بازگرداندن هواپیماهای فرسوده به خط پروازی را در پیش گرفته و نام آن را «نهضت تعمیر قطعه» گذاشته است. در این بین رئیس سازمان هواپیمایی تأکید کرده است که هیچ هواپیمایی را برای تعمیر به خارج از کشور نفرستاده‌اند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.