کد خبر : 24744 / /
/

در آخرین دستورالعمل برای خرید خودرو، شرط عدم خرید خودرو تا قبل از سال ۹۸ الزامی شده است.

بورس کالا در نامه ای شرایط خرید خودرو پژو ۲۰۷ و هایما S8 که قرار است یکشنبه هفته آینده ۱۱ دی عرضه شود را ابلاغ کرد.

 در آخرین دستورالعمل برای خرید خودرو، شرط عدم خرید خودرو تا قبل از سال ۹۸ الزامی شده است. ضمناً هر کد بورسی صرفاً امکان ثبت سفارش بر روی یک کد عرضه از مجموع عرضه‌های روز انجام معامله را دارد و ثبت سفارش برای اشخاص حقوقی مجاز نیست.

بورس کالا

  رشد 100 میلیون تومانی هایما S7 پلاس در یک روز 

به گزارش اقتصادنیوز ؛ براساس ارزیابی بازار پرطرفداری‌های ایران خودرو و سایپا امروز با افزایش قیمت راهی بازار شدند. فعالان بازار خودرو معتقدند که کنترل بازار خودرو غیر ممکن شده و با این شرایط شاهد رکوردهای عجیب در این بازار هستیم. فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که رشد نرخ دلار را می توان یکی از دلایل افزایش قیمت در بازار خودرو دانست، اما رکوردهای که این روزها بازار خودرو ثبت می‌کند غیرقابل کنترل شده است. از سوی دیگر فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند بازار خودرو در حالی این روزها شکل افزایشی به خود گرفته که خریداران خودرو تنها نظاره گر این بازار هستند و برای خرید و فروش وارد بازار آزاد نمی شوند و در حال حاضر خرید از طریق بورس کالا یا پیش فروش خودروسازان تنها مسیرهای است که همچنان برای خریداران جذاب است.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7» امروز با  رشد چهار میلیون تومانی در بازار 439 میلیونی شد. اما ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز شاهد رکورد شکنی جدید «هایما S7پلاس» در بازار بودیم و این خودرو در بازار امروز یک میلیارد و 300 میلیون قیمت گذاری شد و رشدی 100 میلیونی نسبت به روزهای گذشته داشت. رشد قیمت این خودرو در حالی صورت گرفته که هفته گذشته شاهد عرضه آن در بورس کالا بودیم، عرضه‌ای که چند روز ثبات قیمت «هایما S7پلاس» در بازار را به همراه داشت و پس از قیمت آن چله از کمان جهید و امروز شاهد رشد قیمت آن در بازار بودیم. 

از سوی دیگر در بازار امروز «تارا دنده ای» هم امروز با رشد 17 میلیونی در بازار 605 میلیون تومان قیمت گذاری شد. رصد بازار همچنین نشان دهنده آن است که خانواده دنا امروز با رشد 28 و 18میلیون در بازار داشتند. با این شرایط «دنامعمولی» در بازار امروز 570میلیون تومان قیمت گذاری شد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با افزایش 18 میلیونی در بازار 710 میلیون قیمت خورد.

اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» افزایش 18 میلیونی داشت و 552 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. 

اقتصادنیوز: ارزیابی بازار از تداوم رشد قیمت خودرو در بازار امروز حکایت دارد،‌ با این تفاوت که این افزایش آرامتر از روزهای گذشته رقم خورد.

کاهش شیب تند رشد قیمت‌ها در بازار خودرو 

به گزارش اقتصادنیوز ؛ سرکشی نرخ دلار در بازار امروز موجب شد تا خودروهای داخلی هرچند کمتر از روزهای گذشته، اما با افزارش 2 تا 5 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شوند. فعالان بازار خودرو امیدوار بودند با توجه به تعطیلات آخر هفته و پس از رکودشکنی قیمت در هفته‌های اخیر روزی آرام داشته باشد؛ اما این اتفاق رخ نداد و بازار با رشد قیمت راهی تعطیلات شد. رشد قیمت خودرو این روزها تنها نگاهش به نرخ دلار است و تکان‌های ارز بازار این خودرو را به شدت تکان می دهد.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7» امروز با  رشد2 میلیون تومانی در بازار  447 میلیونی شد. اما ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز «هایما S7پلاس» هم در بازار امروز با افزایش 5 میلیونی یک میلیارد و 355 میلیون قیمت گذاری شد. از سوی دیگر در بازار امروز «تارا دنده ای» هم امروز با رشد2 میلیونی در بازار 612 میلیون تومان قیمت گذاری شد. رصد بازار همچنین نشان دهنده آن است که خانواده دنا امروز با رشد 2میلیونی در بازار داشتند. با این شرایط «دنامعمولی» در بازار امروز 587 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار 727 میلیون قیمت خورد.

اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» افزایش 2 میلیونی داشت و 575 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.