کد خبر : 24890 / /
/

شنیده ها از هسته مرکزی بازار ارز تهران از تداوم برخوردهای انتظامی بازار حکایت دارد. در همین فضای انتظامی اعلام شد که قیمت دلار به صورت رسمی ثابت مانده است.

دیروز در بازار هرات، دلار رفتار نزولی نداشت و به کانال بالاتر رفت. برخی از تحلیلگران ارزی باور دارند در صورتی که نرخ دلار مورد حمایت متغییر ها قرار بگیرد این امر ممکن است موجب تقویت انتظارات صعودی در بین معامله گران دلار تهران شود.

به گزارش اقتصادنیوز؛ شنیده ها از هسته مرکزی بازار ارز تهران از تداوم برخوردهای انتظامی بازار حکایت دارد. در همین فضای انتظامی اعلام شد که قیمت دلار به صورت رسمی ثابت مانده است. 

برسی ها نشان می دهد خریداران خیلی پایین می‌خریدند، به قول خود معامله‌گران یکسری‌ها مفت‌بری می کردند. برخی بازیگران ارزی باور دارند که بازار در هفته گذشته سقف کوتاه‌مدت خود را شناسایی کرد و در هفته جاری به دنبال شناسایی کف قیمتی است.

تیر دلالان ارزی به سنگ خورد 

عصر دیروز  هم یک شایعه درباره رافائل گروسی، رئیس کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقریبا بین معامله گران برجسته شد .گفته می شد گروسی توییت زده که سفر خودش به ایران را لغو کرده است. برخی از معامله گران می خواستند از این خبر به عنوان محرک صعودی استفاده کنند که تیر آنها به سنگ خورد و معلوم شد این خبر کذب بوده است.

پیام مهم مخبر به بازار دلار 

محمدرضا فرزین رئیس‌کل جدید بانک مرکزی در نخستین اظهارات خود پس از تصدی سمت جدید با بیان اینکه سیاست ما سیاست تثبیت نرخ ارز خواهد بود، قیمت دلار نیمایی را برای یکسال ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت میزان عرضه را افزایش می دهیم.

عصر دیروز محمد مخبر گفت قیمت کالاهای اساسی و خوراک مردم بالا و پایین می شود به همین دلیل تصمیم خوبی گرفته شده که برایحداقل دو سال  ارز این کالاها را ثابت نگه داریم تا با تنش جدی در قیمت‌ها مواجه نشویم.

خریدار دلار نایاب شد 

دیروز در بازار هرات، دلار رفتار نزولی نداشت و به کانال بالاتر رفت. برخی از تحلیلگران ارزی باور دارند در صورتی که نرخ دلار مورد حمایت متغییرهای بنیادی قرار بگیرد این امر ممکن است موجب تقویت انتظارات صعودی شود.

با این حال  عده ای از معامله گران از تزریق عرضه هراسان هستند و سعی کرده اند به طور موقت از بازار خارج شوند و  همین امر باعث شدهخریدار دلار نایاب شود.  

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.