کد خبر : 24894 / /
/

کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی افزود: دستورالعمل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل منابع وصول اعتبار اشتغال پایدار روستایی- عشایری به بانک کشاورزی استان ابلاغ شده است.

ابلاغ 360 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی- عشایر به یزد

خانه  استانی کدخبر: 857568 ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۱۳:۱۶:۴۹  

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد از ابلاغ 360 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی- عشایر از محل منابع بازپرداختی به استان خبر داد.

کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی افزود: دستورالعمل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل منابع وصول اعتبار اشتغال پایدار روستایی- عشایری به بانک کشاورزی استان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات این تسهیلات از محل منابع بازپرداختی به مبلغ 360 میلیارد ریال به  بانک کشاورزی استان تخصیص یافته که 108 میلیارد ریال از این تسهیلات به صورت سرمایه در گردش و 252 میلیارد ریال به صورت سرمایه ثابت به متقاضیان پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی متقاضیان از طریق سامانه کارا را یکی از شرایط بهره مندی از این تسهیلات عنوان کرد و افزود: مناطق هدف، نرخ سود، رسته های مجاز و سایر شرایط پرداخت تسهیلات بر اساس آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری  است.

وی ادامه داد: حداکثر مجموع زمان سازندگی و بازپرداخت تسهیلات سرمایه ای موضوع دستورالعمل حاضر تا پایان سال 1406  است و زمان بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش در قالب طرح یا به صورت سرمایه در گردش صرفاً 18 ماه است.

فلاحتی با بیان اینکه سرمایه در گردش صرف واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر جمعیت با نرخ 10 درصد تا سقف 108 میلیارد ریال است خاطر نشان کرد: طرح های سرمایه گذاری مستقر در مناطق روستایی وعشایری با نرخ 6 درصد تا سقف مبلغ 252 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت می شود.

وی عنوان کرد: پرداخت تسهیلات از محل منابع بازپرداختی اشتغال روستایی و عشایری به طرح هایی که پیش تر از تسهیلات یاد شده از اعتبارات تکلیفی و یا تبصره ای صندوق توسعه ملی استفاده کرده‌اند،  ممنوع است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اولویت اعطای تسهیلات را تسهیلات تکمیلی به طرح های پرداختی قبلی از محل اعتبارات یاد شده در سالهای 1397 الی1399 بارعایت مقررات که از محل اعتبار اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده اند و در مرحله مشارکت می باشند برشمرد و تاکید کرد: تسهیلات سرمایه در گردش صرف واحدهای تولیدی مستقر در مناطق هدف، طرح های با پیشرفت فیزیکی بیشتر از 60 درصد و طرح های مرتبط با توسعه زنجیره تولید و ارزش و شرکتهای دانش بنیان از اولویت های پرداخت تسهیلات هستند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.