کد خبر : 24896 / /
/

ایران خودرو امروز دو محصول خود را رهسپار بورس کالا کرد. آبی های جاده مخصوص برای اولین بار هایما S8 را روی تابلوی بورس کالا بردند. این محصول مونتاژی چینی ایران خودرو که به تازگی به سبد محصولاتی این خودروساز اضافه شده در بورس کالا با استقبال خوبی روبرو شد. بررسی میزان تقاضا برای این خودروی SUV (شاسی بلند) نشان می دهد تقاضا برای این خودرو به نسبت عرضه رشدی بیش از 306 درصدی را به خود دیده است.

خودروی جدید با استقبال عجیب متقاضیان روبرو شد. بررسی میزان تقاضا برای خودروی شاسی بلند هایما نشان می دهد تقاضا برای این خودرو به نسبت عرضه رشدی بیش از 306 درصدی را به خود دیده است.

استقبال عجیب خریداران از این خودرو

 ایران خودرو امروز دو محصول خود را رهسپار بورس کالا کرد. آبی های جاده مخصوص برای اولین بار هایما S8  را روی تابلوی بورس کالا بردند. این محصول مونتاژی چینی ایران خودرو که به تازگی به سبد محصولاتی این خودروساز اضافه شده در بورس کالا با استقبال خوبی روبرو شد. بررسی میزان تقاضا برای این خودروی SUV (شاسی بلند) نشان می دهد تقاضا برای این خودرو به نسبت عرضه رشدی بیش از 306 درصدی را به خود دیده است.

با 700 میلیون تومان صاحب این خودرو فیدلیتی شوید

خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص در اولین دور از فروش این عضو جدید خانواده هایما، 500 دستگاه از آن را به خط کرد. اما برای این تعداد هایما S8 نزدیک به دو هزار و 30 نفر ثبت نام کردند. می توان گفت با توجه به رشد حدود 306 درصدی تقاضا به نسبت عرضه جدیدترین محصول عرضه شده ایران خودرو در بورس کالا آتش به پا کرده است.

جولان یکی از شاسی بلندهای وارداتی در خیابان‌های تهران/ فیلم

با توجه به قیمت پایه اولیه 934 میلیون تومانی این خودرو ثبت نام این تعداد متقاضی قابل پیش بینی نبود. البته متقاضیان هایما S8  برای شرکت در این طرح فروش باید 50 درصد قیمت پایه آن را به حساب های وکالتی خود واریز می کردند. بنابراین برای ثبت نام این خودرو در گام اول به 467 میلیون نقدینگی احتیاج بود. اما در نهایت قیمت کشف شده برای هایما S8 حول و حوش یک میلیارد و 382 میلیون تومانی روی تابلوی بورس کالا ثبت شد. البته قیمت کشف شده منهای هزینه های مالیات، عوارض و سایر هزینه های ثبات برای این خودرو است. بررسی قیمت پایه اولیه و قیمت کشف شده نهایی حکایت از ایجاد رقابت بیش از 48 درصدی برای این خودروی شاسی بلند در اولین عرضه از مسیر بورس کالا دارد. خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص در این دور از فروش هایما S8  تنها رنگ مشکی آبنوس را در نظر گرفته بودند.

ایران خودرویی ها در کنار هایما S8، پژو 207 با گیربکس دستی را نیز روانه بورس کالا کردند. آبی های جاده مخصوص از این محصول پرطرفدار خود چهار هزار دستگاه به بورس کالا بردند. بررسی تعداد متقاضی ثبت نام کننده برای این خودروی هاچ بک (بدون صندوق) نشان می دهد نزدیک به هشت هزار و 120 نفر برای خرید آن اقدام کردند. میزان تقاضای ثبت نام شده به نسبت عرضه از رشدی بیش از 102 درصدی این خودرو حکایت دارد. قیمت پایه اولیه برای پژو 207 با گیربکس دستی  185 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شد و متقاضیان باید 100 درصد قیمت را در حسابهای وکالتی خود ذخیره می کردند. اما در نهایت قیمت کشف شده حول و حوش 400 میلیون تومان روی تابلوی بورس کالا ثبت شد. مقایسه قیمت کشف شده و قیمت پایه اولیه حکایت از شکل گیری رقابت حدود 116 درصدی دارد.

قیمت 400 میلیون تومانی کشف شده برای پژو 207 با گیربکس دستی در شرایطی است که باید به آن هزینه هایی مانند مالیات، عوارض و هزینه های ثابتی مانند شماره گذاری را اضافه کرد. این خودرو این روزها با قیمتی حدود 575 میلیون تومان در بازار داد و ستد می شود. ایران خودرویی ها تنها رنگ سفید را برای این دور از عرضه پژو 207 با گیربکس اتوماتیک در نظر گرفتند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.