کد خبر : 25006 / /
/

به گفته رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام قرار است تا در هفته سوم دی ماه قیمت گوشت کاهش یابد.

قیمت هر کیلو گوشت قرمز در هفته سوم دی ماه قرار است کاهش یابد و در حال حاضر باید با قیمت هر کیلو 200 هزار تومان به دست مردم برسد.

به گفته رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام قرار است تا در هفته سوم دی ماه قیمت گوشت کاهش یابد.

رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز از هفته جاری کاهشی می‌شود، گفت: وضعیت ذخایر گوشت قرمز کشور مطلوب است.

«منصور پوریان» درباره وضعیت بازار گوشت قرمز داخلی و دام زنده، افزود: گوشت قرمز مورد نیاز کشور تامین است و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

وی اضافه کرد: اکنون سه نوع قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره‌بار، شرکت پشتیبانی امور دام و بازار داریم البته قیمت فعلی بازار واقعی نیست و تقاضایی هم ندارد.

رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده اظهار داشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم دام زنده سبک درجه یک که از تولیدکنندگان خریداری می‌شود، بین ۹۰ تا ۹۵ هزار تومان و دام سنگین گوساله درجه یک بین ۹۰ تا ۹۲ هزار تومان است. قیمت‌های دام زنده که در فضای مجازی عنوان می‌شود، غیرواقعی است.

پوریان بر این باور است که نوسان نرخ ارز، بارش باران و برف در برخی استان‌ها که تاخیر در جابه‌جایی دام زنده یا گوشت قرمز ایجاد کرده و قیمت‌های غیرواقعی دام زنده در فضای مجازی باعث افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس قیمت دام زنده قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی و گوساله باید در بازار حدود ۲۰۰ هزار تومان به دست مردم برسد و قیمت‌های فعلی اجحاف به مصرف‌کنندگان است.

رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده با بیان اینکه ذخایر گوشت قرمز بخش دولتی و خصوصی کشور مطلوب است، گفت: اکنون شرکت پشتیبانی امور دام گوشت قرمز ذخایر خود را با قیمت‌های دولتی به بازار عرضه کرده تا بازار این محصول تنظیم شود.

پوریان اضافه کرد: البته ذخایر گوشت قرمز بخش خصوصی هم از شرایط مطلوبی برخوردار است که باید قبل از اینکه تاریخ مصرفشان به اتمام برسد این محصولات را به بازار عرضه کنند تا بازار این محصول به تعادل برسد.

وی گفت: صادرات دام زنده دو هفته است که متوقف شده و با توجه به نوسان نرخ ارز در ایران قاچاق این محصول به کشورهای همسایه صرفه اقتصادی ندارد.

به گفته وی، اکنون قیمت دام زنده در عراق پایین تراز کشور ما است؛ بنابراین در کشورهای همسایه خریدار ندارد که قاچاق بتواند روی بازار این محصول اثرگذار باشد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.