کد خبر : 25090 / /
/

طلا هفته ابتدایی سال 2023 را با رشد قیمتی مناسب پشت سر گذاشت تا خوشبینی ها نسبت به رشد قیمتی این فلز در سال 2023 بیشتر شود.

پایان قدرتمند طلا در سال گذشته را باید کنار پایان پذیرفتن احتمالی عملیات انقباضی فدرال رزرو گذاشت که چشم انداز قیمتی طلا را صعودی می کند.

طلا هفته ابتدایی سال 2023 را با رشد قیمتی مناسب پشت سر گذاشت تا خوشبینی ها نسبت به رشد قیمتی این فلز در سال 2023 بیشتر شود.

 رشد قیمتی طلا در فصل آخر سال 2022 باعث شده است تا تحلیل گران نسبت به ادامه روند صعودی قیمتی طلا در سال جدید هم خوشبین باشند. طلا اکنون در محدوده قیمتی 1865 دلاری در حال نوسان است.

همچنین پایان قدرتمند طلا در سال گذشته را باید کنار پایان پذیرفتن احتمالی عملیات انقباضی فدرال رزرو گذاشت که چشم انداز قیمتی طلا را صعودی می کند. فدرال رزرو سال گذشته در عملیات انقباضی بی سابقه ای برای چهار بار متوالی نرخ بهره را 75 صدم درصد و پس از آن به میزان نیم درصد افزایش داد تا با تورم پیش آمده مقابله کند.

در نظرسنجی سایت کیتکو درباره بهترین دارایی در سال 2023 نیز طلا با به دست آوردن 37.5 درصد آرا گوی سبقت را از رقبا بود. پس از طلا معامله گران خرد در این سایت نقره را بهترین بازار در سال جاری دانستند. در حالی که 36.8 درصد نقره را بهترین بازار دانستند که 8 درصد نیز بازار مس را بهترین بازار سال جاری پیش بینی کرده اند.

این در حالی بود که در این نظرسنجی بیت کوین و نفت هر دو رایی نزدیک به 4.7 درصد را به دست آوردند که نسبت به رقبای خود بسیار پایین محسوب می شود. پلاتینیوم و لیتیوم نیز هر دو 3.7 درصد از آرا را به خود اختصاص دادند. پایین ترین رده در این رنکینگ نیز به پالادیوم رسید که زیر یک درصد از شرکت کنندگان اعتقاد داشتند این بازار بیشترین سود را به سرمایه گذاران خواهد داد.

نتیجه نظرسنجی به خوبی نشان می دهد که نگاه ها به طلا تا چه مثبت است و از سوی دیگر فعالان بازار دید خوبی نسبت به عملکرد بیت کوین در سال جاری ندارند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.