کد خبر : 25132 / /
/

خبرگزاری رسمی عراق (واع)، امروز (دوشنبه)، خبر داد که جریان صدر از حامیان خود در سراسر عراق خواسته است که در نماز جمعه هفته جاری شرکت کنند.

جریان صدر در بیانیه‌ای جدید برای حضور حامیان خود در نماز جمعه هفته جاری فراخوان داد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع)، امروز (دوشنبه)، خبر داد که جریان صدر از حامیان خود در سراسر عراق خواسته است که در نماز جمعه هفته جاری شرکت کنند.

در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی عراق آن را منتشر کرده، به دو بند در ارتباط با برگزاری نماز جمعه در سراسر عراق اشاره شده و از حامیان این جریان خواسته شده است که در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) نماز جمعه یکپارچه برپا کنند.

در بند دوم این بیانیه نیز آمده است که این نماز جمعه در استان بغداد در شهرک صدر برگزار خواهد شد و حامیان جریان صدر باید در آنجا حضور پیدا کنند.

سید مقتدی الصدر رهبر این جریان سیاسی در عراق پیشتر رسما در اظهاراتی اعلام کرده بود که از فرایند سیاسی عراق کنار گیری کرده است.

حامیان این جریان در مردادماه سال جاری و پیش از کناره‌گیری سید مقتدی الصدر در چند هفته متوالی برای برگزاری نماز جمعه یکپارچه به خیابان‌ها آمده بودند.

طرفداران جریان صدر پس از فراخوان رهبر این جریان بعضا کفن‌پوش به خیابان‌های بغداد و دیگر استان‌های عراق می‌آمدند و نماز جمعه برگزار می‌کردند.

حضور هزاران‌نفری حامیان این جریان در این نماز جمعه به منظور اعتراض به وضعیت سیاسی این کشور و عدم تشکیل کابینه صورت می‌گرفت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.