کد خبر : 25179 / /
/

ابراهیم رئیسی با حضور در صحن علنی مجلس برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ طی سخنانی اظهار کرد: بخش اول لایحه بودجه که مربوط به شرکت‌هاست، در اول آبان تقدیم مجلس شد و آنچه از مسائل مربوط به شرکت‌ها بود که قانونگذار وقت بیشتری برای بررسی داشته باشد، این بخش در زمان مقرر به مجلس ارسال شد.

 

رئیس‌جمهوری در صحن علنی مجلس گفت: تلاش می‌کنیم که لایحه بودجه با سیاست‌های اعلامی رهبری و برنامه هفتم توسعه تطابق داشته باشد.

ابراهیم رئیسی با حضور در صحن علنی مجلس برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ طی سخنانی اظهار کرد: بخش اول لایحه بودجه  که مربوط به شرکت‌هاست، در اول آبان تقدیم مجلس شد و آنچه از مسائل مربوط به شرکت‌ها بود که قانونگذار وقت بیشتری برای بررسی داشته باشد، این بخش در زمان مقرر به مجلس ارسال شد.

وی افزود: پنج دی ماه هم لایحه بودجه تقدیم مجلس شد و دو بخش شدن بودجه که یک بخش جداول و یک بخش تبصره و احکام بود قبلاً ارسال شد و با دومرحله‌ای شدن تصویب و تدوین بودجه که طبیعتاً بخش مربوط به جداول را امروز به مجلس تقدیم می‌کنیم.

رئیس جمهوری یادآور شد: تمام تلاش این بود که لایحه بودجه با سیاست‌های اعلامی رهبری با برنامه هفتم توسعه تطابق داشته باشد. چون در دولت از تیر ماه تدوین لایحه بودجه شروع شد و در میانه تدوین لایحه سیاست‌ها ابلاغ شد و البته هر جای تدوین بودجه که باشد باید از سیاست‌های ابلاغی رهبری تاثیر بگیریم که این اتفاق هم رخ داد.

رئیسی ادامه داد: ان‌شاالله به‌زودی برنامه هفتم توسعه هم تقدیم مجلس می‌شود. نسبت به برنامه هفتم هم دولت و هم مجلس این نکته را مورد توجه قرار می‌دهد که چه بخش‌هایی از برنامه‌های قبلی اجرا شده و اگر نشده، چرا این اتفاق افتاده است؟

وی تاکید کرد: ما بنای‌مان این است که برنامه تقدیمی به مجلس همراه با اجرا باشد نه اینکه مانند برنامه‌های قبلی تحقق ۳۰ درصدی پیدا کند.

منابع عمومی لایحه بودجه ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۹۸۴ هزار میلیارد تومان است

رییس جمهور در صحن علنی مجلس گفت: درآمدهای عمومی با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به پارسال به ۵۷۸ رهزار میلیارد تومان می رسد

وی ادامه داد:‌ واگذاری دارایی های سرمایه ای ۳۸ درصد افزایش می یابد و اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای با افزایش ۳۶ درصدی نسبت به پارسال به ۳۲۷ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیسی در صحن علنی مجلس گفت: به زودی برنامه هفتم توسعه تقدیم مجلس خواهد شد.

اصلاح ساختار بودجه از موارد مورد تاکید رهبر انقلاب است

بخشی از محورهای لایحه بودجه 1402 را در ادامه بخوانید.

540 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شرکتهای دولتی

۳۲۷ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی

راه‌اندازی صندوق پیشرفت و عدالت در همه استانها

تامین کامل یارانه نقدی، نان، دارو و تجهیزات پزشکی

پیش بینی امکان اخذ تسهیلات خارجی برای تامین ناوگان قطارهای شهری و ریلی

اخبار تکمیلی درباره ارائه لایحه بودجه در همین خبر به مرور تکمیل خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.