کد خبر : 25343 / /
/

جزئیات صادرات مرکبات ایران به چین را در ادامه بخوانید.

بر اساس توافقنامه صورت گرفته به زودی صادرات مرکبات ایران به چین آغاز خواهد شد.

جزئیات صادرات مرکبات ایران به چین را در ادامه بخوانید.

سرپرست دفتر توسعه صادرات معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت طبق توافق‌نامه‌ای که با کشور چین منعقد شده است؛ قرار است صادرات مرکبات ایران به این کشور هم انجام شود.

محرم سلطانی سرپرست دفتر توسعه صادرات معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از تولید 700 هزار تن مرکبات مازاد بر نیاز در کشور خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای صادرات مرکبات به چین انجام شده است.

وی افزود: طبق توافق‌نامه‌ای که با کشور چین منعقد شده است؛ قرار است صادرات مرکبات ایران به این کشور هم انجام شود.

سلطانی ابراز امیدواری کرد که با توجه به نیاز گسترده کشور چین به مرکبات، صادرات به این کشور در سال‌های آتی مازاد بازار را کنترل کند.

به‌گفته سرپرست دفتر توسعه صادرات معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، میزان صادرات مرکبات امسال در آذرماه از نظر وزنی و ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 130 درصد رشد دارد و این رقم نسبت به 9 ماه سال گذشته 14 درصد رشد دارد.

سلطانی در پاسخ به اینکه صادرات محصولات به چه کشور‌هایی بوده است، گفت: مرکبات بیشتر به کشور‌های همسایه و حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.