کد خبر : 25402 / /
/

ایران خودرویی ها دیروز طرح فروش فوق العاده خود را قرعه کشی کردند. این طرح فروش در شرایطی برگزار شد که بیش از 9 میلیون و 675 هزار نفر در آن ثبت نام کردند.

 

 

در آخرین طرح فروش برگزار شده خودروسازی ایران خودرو نزدیک به 352 هزار نفر بعد از ثبت نام انصراف دادند.

ایران خودرویی ها دیروز طرح فروش فوق العاده خود را قرعه کشی کردند. این طرح فروش در شرایطی برگزار شد که بیش از 9 میلیون و 675 هزار نفر در آن ثبت نام کردند.

البته این تعداد ثبت نام کننده هر سه گروه متقاضی یعنی متقاضیان عادی، مادران دارای دو فرزند و بیشتر و همچنین دارندگان و خودروهای فرسوده را شامل می شود.

اتفاق نادر در فروش فوق العاده ایران خودرو

با اینکه ثبت نام این تعداد متقاضی در یک فروش فوق العاده اتفاق عجیب محسوب می شود اما این همه ماجرا نبود و طرح فروش فوق العاده ایران خودرو آبستن اتفاق نادرتری نیز بود. در آخرین طرح فروش برگزار شده این خودروساز نزدیک به 352 هزار نفر بعد از ثبت نام انصراف دادند.

این تعداد متقاضی پشیمان در حالیست که فاصله قیمتی میان قیمت کارخانه ای محصولات عرضه شده با بازار سودی بین 227 میلیون تا 300 میلیون تومانی را بسته به نوع خودروی ثبت نامی می توانست به جیب مصرف کنندگان واریز کند.

352 هزار نفری که انصراف دادند حدود 4 درصد متقاضیان کل را تشکیل می دادند که در نوع خود قابل توجه است.

به نظر می رسد دلیل این حجم از انصراف بی ارتباط با نزدیکی به زمان عرضه محصولات برندهای جهانی خودروساز نباشد.  هفته گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ممنوعیت شرکت در طرح های فروش محصولات وارداتی که روی تابلوی بورس کالا برگزار می شود شامل آن دسته از متقاضیانی که از که از سال 98 به بعد از شرکت های خودروساز، خودرو دریافت کرده اند نیز می شود.

انتشار این خبر سبب شد تا برخی از متقاضیان خودرو که تنها به کسب سود در طرح فروش ایران خودرو حضور پیدا کرده بودند ترجیح دهند از این طرح فروش خارج شوند تا همچنان شانس خود را برای حضور در طرح های بورسی خودروهای وارداتی حفظ کنند

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.