کد خبر : 25408 / /
/

زمین‌لرزه‌ای ۵.۴ ریشتری در عمق ۱۲ کیلومتری زمین شهر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند.

زلزله به نسبت شدیدی شهرستان خوی را لرزاند. این زمین لرزه تا تبریز هم احساس شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ زمین‌لرزه‌ای ۵.۴ ریشتری در عمق ۱۲ کیلومتری زمین شهر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند.

شهرستان خوی طی یک ساعت گذشته ۷ بار لرزید

بالاترین ریشتر‌ها ۵.۴ و ۴.۱ ریشتر بوده است. خوشبختانه هنوز از تلفات جانی و فوتی گزارشی نشده است.

این زلزله در تبریز، خسروشاه و شهرهای اطراف نیز احساس شد.زمین لرزه خوی تا این لحظه هیچ خسارتی نداشته است

فرماندار ویژه شهرستان خوی گفت:زمین لرزه ۵.۴ ریشتری، تا این لحظه هیچ خسارتی نداشته است و امیدواریم در ادامه نیز نداشته باشیم. ارزیابان در اولین دقایق وقوع زمین لرزه به منطقه اعزام شدند.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت ۱۳:۳۸:۱۲ ثانیه روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند.

مختصات این زمین‌لرزه که در عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داده، ۳۰.۵۸ درجه عرض شمالی و ۴۴.۸۵درجه طول شرقی ثبت شده است.

این زمین‌لرزه در ۹ کیلومتری خوی، ۳۵ کیلومتری ایواوغلی و ۳۸ کیلومتری زرآباد در استان آذربایجان غربی رخ داده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله ۵.۴ ریشتری در خوی خبر داد.

مرتضی مرادی‌پوردر این‌باره گفت:‌ در ساعت ۱۳:۳۸ امروز زلزله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر در عمق ۱۲ کیلومتری از سطح زمین شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ دقیقه قبل از این زلزله، پیش‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۶ ریشتری در عمق ۱۳ کیلومتری از سطح زمین همین منطقه را لرزانده بود، اظهارکرد:‌ همین موضوع موجب آمادگی نسبی امدادگران شده بود. با این وجود تیم‌های ارزیاب سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر به مناطق متاثر از زلزه اعزام شده‌اند.

به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، امدادگران در سطح استان آذربایجان غربی به حالت آماده‌باش کامل درآمده‌اند.

مرادی پور از ساکنان مناطق متاثر از زلزله خواست که ضمن حفظ خونسردی خود، تا ساعات پیش‌رو از حضور در مناطق مسقف، روی پل‌ها و فضاهایی کهه احتمال سقوط اشیا در آن وجود دارد، خودداری کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.