کد خبر : 25606 / /
/

ایران خودرو | محصولات ایران خودرو | قیمت محصولات ایران خودرو

در دستورالعمل جدید شورای رقابت شروط 9 گانه جدید برای ثبت نام خودرو اعلام شد.

با پایان یافتن مهلت ثبت نام طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو،قرعه کشی ایران خودرو انجام شد. قیمت محصولات ایران خودرو رو به کاهش است. مراسم قرعه کشی ایران خودرو یکشنبه  برگزار شد. قرعه کشی ایران خودرو با حضور نمایندگان نهادهای ناظر برگزار خواهد شد. قرعه‌کشی ایران خودرو به پایان رسید. آخرین اخبار مرتبط با طرح جدید ایران خودرو را در سایت خبر روز مشاهده کنید.

شورای رقابت امروز در قالب اطلاعیه ای دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را اعلام کرد که در این دستورالعمل شروط 9گانه ای برای مشتریان جهت خرید خودرو مطرح شده است.

در دستورالعمل جدید شورای رقابت شروط 9 گانه جدید برای ثبت نام خودرو اعلام شد

متقاضیان خرید خوردو براساس دستورالعمل شورای رقابت باید شرایط زیر را داشته باشند:

1.حداقل سن متقاضیان خرید خودرو 18 سال باشد.

2.دارابودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

3.متقاضیانی که طی 48ماه گذشته صدور فاکتور خورو نزد شرکت های ایران خودرو و سایپا یا طی 24 ماه گذشته صدور فاکتور خودرو نزد دیگر شرکتها داشته اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو ندارند.

4.متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند امکان ثبت نام و خرید خودرو ندارند.

5.انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو، به اشخاص ثالث (حتی به صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع است.

6. امکان صلح در قرارداد وجود ندارد.

7. عرضه کننده خودرو موظف است روش های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یکسال، از جمله در رهن گرفتن سند خودرو، اتخاذ و اجراکنند.

8.امکان ثبت نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجودندارد.

9.مبلغی از بهای فروش خودرو باید در حساب خریدار موجود باشد که بر اساس نوع برنامه فروش متغیر است:

الف - در روش های فروش فوری یا فوق العاده، 50 درصد از مبلغ فروش خودرو (بر اساس بخشنامه اعلامی فروش) باید در حساب بانکی متقاضی باشد و تاپس از خرید خودرو امکان برداشت آن مبلغ وجود ندارد.

ب- در روش پیش فروش، به اندازه مبلغ پیش پرداخت (و بر اساس بخشنامه اعلامی فروش که با توجه به تبصره ماده 4) آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو مصوب 1395 هیات وزیران، حداکثر تا 50 درصد از مبلغ فروش خودرو می باشد، باید در حساب بانکی متقاضی باشد و تاپس از خرید خودرو امکان برداشت آن مبلغ وجود ندارد.

تبصره: در صورتی که وضعیت بازار از منظر عرضه و تقاضا متعال شود به پیشنهاد کارگروه خودرو و تصویب شورای رقابت، محدودیت ها و شروط فوق می تواند با توجه به مدل خودرو و شرکت تعدیل و بازنگری شود..

ایران خودرو

 

خودروهای عرضه‌شده در پیش فروش ایران خودرو

برخی از منابع از نهایی شدن خودروهای ارائه‌شده در بزرگ‌ترین طرح پیش فروش ایران خودرو خبر می‌دهند. بنا بر اطلاعات به‌دست‌آمده خودروهای خانواده رانا پلاس، سورن پلاس و دنا پلاس توربوشارژ جز این خودروها هستند. البته گفته می‌شود احتمال اضافه شدن دو محصول از خانواده پارس نیز به این بخشنامه وجود دارد.

زمان تحویل این خودروها در بازه‌های چهار ماه تا یک سال اعلام شده است.

حال این پرسش مطرح می‌شود که ثبت‌نام در  پیش‌فروش ایران خودرو چه شرایطی دارد؟

متقاضیان طرح پیش فروش ایران خودرو در ابتدا باید نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل که معرفی خواهد شد اقدام و به میزان مبلغی که در بخشنامه تعیین شده است، موجودی حساب وکالتی خود را تکمیل کنند.

در این میان باید به این نکته اشاره کرد که افتتاح حساب وکالتی صرفا مختص به متقاضیان عادی بوده و شامل متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودرو‌های فرسوده در این طرح پیش فروش ایران خودرو نیست.

با توجه به اطلاعیه این شرکت خودروسازی، متقاضیانی که قصد شرکت در طرح فروش بعدی ایران‌خودرو را دارند، باید پیش از ثبت‌نام تمام یا بخشی از مبلغ خودرو را در حساب خود داشته و در حساب وکالتی خود سپرده‌گذاری کرده باشند. این مبلغ در طول مدت ثبت‌نام و قرعه‌کشی در حساب وکالتی افراد مسدود می‌شود و پس از اتمام فرآیند قرعه‌کشی وجه بلوکه‌شده افرادی که پذیرفته نشده‌اند، آزاد خواهد شد.

مشتریان ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از افتتاح حساب وکالتی می توانند حداکثر تا ۲۲ بهمن ماه با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir برای ثبت نام اولیه و شرکت در قرعه‌کشی اقدام کنند.

زمان شروع مزایده ایران خودرو از ۱۱ام لغایت ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ می‌باشد.

خودروهایی که در این مزایده هستند شامل: انواع خودرو هایما اس ۷، دنا پلاس، پژو پارس سال و xu۷، پژوه ۲۰۶ (tu۵) و  ۲۶ , ۲۰۰۸ ۲۰۷ اتومات، وانت اریسان و پژو ۲۰۷ ساده و سمند سورن و رانا پلاس ... .

ثبت‌نام به صورت اینترنتی می‌باشد. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند به صورت حضوری به پارکینگ مندرج در آدرس مراجعه کنند.

ضمنا مبلغ سپرده برای هر خودرو صد میلیون ریال معادل۱۰ میلیون تومان می‌باشد.

این مزایده هیچ محدودیتی برای کدملی ندارد و زمان ثبت‌نام از ساعت ۸:۳۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ شروع می‌شود.

  • حداکثر آیتم‌های قابل انتخاب:۵
  • تاریخ بازدید: ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ لغایت ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  • تاریخ اعلام برنده: ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  • آخرین مهلت واریز وجه برنده: ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  • در زمان تعطیل رسمی مزایده برگزار می‌شود

پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر 1401

متقاضیان جهت ثبت‌نام در این طرح باید ضمن حصول اطمینان از احراز شرایط عمومی ثبت نام، نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل کـه متعاقباً معرفی خواهند شد اقدامات لازم را به عمل بیاورند و به میزان مبلغ تعیینی در بخشنامه نسبت به تامین موجودی حساب وکالتی خود مبادرت ورزند. لازم به ذکر است که افتتاح حساب وکالتی صرفاً اختصاص بـه متقاضیان عادی داشته و لذا متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده را شامل نخواهد شد.

این طرح پیش فروش برای سه گروه متقاضیان عادی، قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده به اجرا گذاشته خواهد شد.

ایران خودرو

در این طرح صرفا متقاضیان عادی باید ضمن حصول اطمینان از احراز شرایط عمومی ثبت نام، نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک های عامل که به زودی اعلام خواهد شد اقدام کرده و به میزان مبلغی که در بخش نامه تعیین خواهد شد، موجودی این حساب را تکمیل کنند. 

افتتاح حساب وکالتی مختص متقاضیان عادی بوده و شامل متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده نمی شود. 

 منابع خبری در توییتر از شرط داشتن حساب وکالتی برای شرکت در قرعه کشی طرح پیش فروش ایران خودرو در بهمن ۱۴۰۱ خبر دادند و به بررسی نحوه افتتاح حساب بانکی برای خرید خودرو از این شرکت با قیمت کارخانه پرداختند.

ایران خودرو به مناسبت دهه فجر بزرگترین طرح پیش فروش تاریخ این شرکت خودروسازی داخلی را اجرایی خواهد کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده داشتن حساب وکالتی شرط اصلی برای ثبت نام و شرکت در قرعه کشی طرح پیش فروش بهمن ۱۴۰۱ است.

نحوه افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو به یکی از داغ ترین موضوعات بحث در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.

گفتنی است، ایران خودرو هنوز اسامی بانک های عامل را معرفی نکرده و در اطلاعیه بعدی ضمن معرفی محصولات قرعه کشی بهمن ماه این شرکت، فرایند کامل افتتاح حساب وکالتی برای واریز پیش پرداخت و سایر شرط های بخشنامه را اطلاع رسانی می کند.

پیش پرداخت متقاضیان عادی تا اعلام برندگان نهایی قرعه کشی طرح پیش فروش ایران خودرو در بهمن ۱۴۰۱ بلوکه خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.