کد خبر : 25611 / /
/

ایران خودرو | محصولات ایران خودرو | قیمت محصولات ایران خودرو

تالار خودروی بورس کالا امروز سه شنبه ۲۵ بهمن شاهد عرضه ۶۵۰۰ دستگاه خودروی فیدلیتی پنج و هفت نفره، ریسپکت و تارا دستی است.

 ثبت نام طرح فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو، آغاز شد. قرعه کشی ایران خودرو انجام شد. قیمت محصولات ایران خودرو رو به افزایش است. مراسم قرعه کشی ایران خودرو چندی پیش برگزار شد. قرعه کشی ایران خودرو با حضور نمایندگان نهادهای ناظر میشود. قرعه‌کشی ایران خودرو به پایان رسید. آخرین اخبار مرتبط با طرح جدید ایران خودرو را در سایت خبر روز مشاهده کنید.

 براساس اطلاعیه بورس کالا، ایران خودرو، عرضه امروز سه شنبه خودرو تارا در بورس کالا را از 2 هزار، به 5 هزار دستگاه، افزایش داد.

قیمت پایه هر دستگاه خودروی تارا دستی، 256 میلیون و 500 هزار تومان و زمان تحویل، 17 خرداد 1402 تعیین شده است.

زمان ثبت سفارش ساعت 17 روز قبل از عرضه و هر شخص حقیقی مجاز به ثبت سفارش یک خودرو ست. حقوقی‌ها مجاز به ثبت سفارش نیستند.

اشخاصی که در عرضه‌های قبلی و از سال 98 از بورس کالا خودرو خریده اند امکان ثبت سفارش ندارند. همچنین کارگزاران امکان مسدود سازی سفارش‌های دریافتی را تا ساعت 17:30 یکشنبه دارند.

ایران خودرو

اولین عرضه، عرضه وانت آریسان بود؛ شرکت ایران‌خودرو طرح فروش فوق‌العاده وانت آریسان 2 دوگانه‌سوز (بدون قرعه‌کشی) را با در نظر گرفتن هر کد ملی یک دستگاه و دارا بودن گواهینامه رانندگی با موعد تحویل 90 روزه اجرا می‌کند.

با اینحال به گفته متقاضیان، از همان دقایق اولیه عرضه وانت آریسان، این پیام در هنگام ثبت‌نام این خودرو درج شد که: «در حال حاضر کل ظرفیت این برنامه فروش، در حال خرید می‌باشد، در صورت آزاد شدن ظرفیت و انصراف مشتریان در صف خرید، می توانید مجددا برای سفارش خودرو تلاش فرمایید».

به گفته متقاضیان، این هم شیوه جدید ایران خودرو برای ایجاد اختلال در ثبت‌نام است، همان‌گونه که پیش از این ایران‌خودرو دیزل در ثبت‌نام فوتون، سایت را در طول مدت ثبت‌نام بست و پس از باز کردن سایت، اعلام کرد که مهلت ثبت‌نام به پایان رسیده است.

زمان فعال‌سازی‌ بخشنامه دوم ایران‌خودرو  تا روز شنبه 22 بهمن ادامه دارد که شامل خودروهای پارس بنزینی xu7p، رانا پلاس و سورن پلاس بنزینی است

‌مشتریان حائز شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir برای ثبت‌نام اولیه و شرکت در قرعه‌کشی اقدام کنند.

این خودروها در قالب پیش فروش است و تحویل آنها با قیمت روز کارخانه تا اسفند 1402 تعیین شده است.

طبق اعلام ایران خودرو‌ این طرح برای سه گروه متقاضیان عادی، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده به اجرا گذاشته می شود؛ به منظور فراهم سازی شرایط لازم برای دست یابی مشتریان واقعی و مصرف کنندگان به خودرو، بخشی از وجه خودرو در حساب وکالتی که توسط متقاضیان نزد بانک های ملی، ملت، سپه، تجارت و صادرات افتتاح کرده‌اند، مسدود می شود و پس از اعلام نتایج قرعه کشی و مشخص شدن فهرست برندگان، متقاضیانی که برنده نشده اند، می توانند نسبت به برداشت از حساب اقدام کنند و مشتریان منتخب در قرعه کشی با تکمیل وجه مطابق پیش پرداخت اعلامی در بخش نامه نسبت به انتقال وجه از طریق درگاه رسمی ایران خودرو و تکمیل ثبت نام اقدام کنند.

مشتریان برای افتتاح حساب وکالتی می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی بانک های یاد شده از ۱۱ تا ۱۷ بهمن‌‌، نسبت به تکمیل فرم وکالتی نزد بانک اقدام کرده و میزان موجودی برابر با ۹۰۰ میلیون ریال از وجه خودرو که در بخش نامه تعیین شده را در این حساب نگه داری کنند. افتتاح حساب وکالتی صرفا برای متقاضیان عادی است و مادران و متقاضیان نوسازی خودروهای فرسوده از این موضوع مستثنا هستند.

خودروهای عرضه‌شده در پیش فروش ایران خودرو

برخی از منابع از نهایی شدن خودروهای ارائه‌شده در بزرگ‌ترین طرح پیش فروش ایران خودرو خبر می‌دهند. بنا بر اطلاعات به‌دست‌آمده خودروهای خانواده رانا پلاس، سورن پلاس و دنا پلاس توربوشارژ جز این خودروها هستند. البته گفته می‌شود احتمال اضافه شدن دو محصول از خانواده پارس نیز به این بخشنامه وجود دارد.

زمان تحویل این خودروها در بازه‌های چهار ماه تا یک سال اعلام شده است.

حال این پرسش مطرح می‌شود که ثبت‌نام در  پیش‌فروش ایران خودرو چه شرایطی دارد؟

متقاضیان طرح پیش فروش ایران خودرو در ابتدا باید نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل که معرفی خواهد شد اقدام و به میزان مبلغی که در بخشنامه تعیین شده است، موجودی حساب وکالتی خود را تکمیل کنند.

در این میان باید به این نکته اشاره کرد که افتتاح حساب وکالتی صرفا مختص به متقاضیان عادی بوده و شامل متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودرو‌های فرسوده در این طرح پیش فروش ایران خودرو نیست.

با توجه به اطلاعیه این شرکت خودروسازی، متقاضیانی که قصد شرکت در طرح فروش بعدی ایران‌خودرو را دارند، باید پیش از ثبت‌نام تمام یا بخشی از مبلغ خودرو را در حساب خود داشته و در حساب وکالتی خود سپرده‌گذاری کرده باشند. این مبلغ در طول مدت ثبت‌نام و قرعه‌کشی در حساب وکالتی افراد مسدود می‌شود و پس از اتمام فرآیند قرعه‌کشی وجه بلوکه‌شده افرادی که پذیرفته نشده‌اند، آزاد خواهد شد.

مشتریان ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از افتتاح حساب وکالتی می توانند حداکثر تا ۲۲ بهمن ماه با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir برای ثبت نام اولیه و شرکت در قرعه‌کشی اقدام کنند.

زمان شروع مزایده ایران خودرو از ۱۱ام لغایت ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ می‌باشد.

خودروهایی که در این مزایده هستند شامل: انواع خودرو هایما اس ۷، دنا پلاس، پژو پارس سال و xu۷، پژوه ۲۰۶ (tu۵) و  ۲۶ , ۲۰۰۸ ۲۰۷ اتومات، وانت اریسان و پژو ۲۰۷ ساده و سمند سورن و رانا پلاس ... .

ثبت‌نام به صورت اینترنتی می‌باشد. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند به صورت حضوری به پارکینگ مندرج در آدرس مراجعه کنند.

ضمنا مبلغ سپرده برای هر خودرو صد میلیون ریال معادل۱۰ میلیون تومان می‌باشد.

این مزایده هیچ محدودیتی برای کدملی ندارد و زمان ثبت‌نام از ساعت ۸:۳۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ شروع می‌شود.

  • حداکثر آیتم‌های قابل انتخاب:۵
  • تاریخ بازدید: ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ لغایت ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  • تاریخ اعلام برنده: ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  • آخرین مهلت واریز وجه برنده: ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  • در زمان تعطیل رسمی مزایده برگزار می‌شود

پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر 1401

متقاضیان جهت ثبت‌نام در این طرح باید ضمن حصول اطمینان از احراز شرایط عمومی ثبت نام، نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل کـه متعاقباً معرفی خواهند شد اقدامات لازم را به عمل بیاورند و به میزان مبلغ تعیینی در بخشنامه نسبت به تامین موجودی حساب وکالتی خود مبادرت ورزند. لازم به ذکر است که افتتاح حساب وکالتی صرفاً اختصاص بـه متقاضیان عادی داشته و لذا متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده را شامل نخواهد شد.

این طرح پیش فروش برای سه گروه متقاضیان عادی، قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده به اجرا گذاشته خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.