کد خبر : 25744 / /
/

مرد جوان جاعل از 4 سال پیش در زیرزمین یک خانه اقدام به ضرب سکه طلا می‌کرد که با تلاش ماموران نیروی انتظامی مشهد دستگیر شد‌.

یوسف تقی زادگان، رئیس اتحادیه طلا ، جواهر و نقره مشهد در این خصوص به شهرآرانیوز گفت: این مرد 40 ساله از سال ۹۸ فعالیت مجرمانه خود را در زیرزمین یک خانه مسکونی آغاز کرده بود. از چندی پیش بازرسان این اتحادیه در پی یافتن این فرد بودند تا اینکه روز پنجشنبه بیستم بهمن این شخص به همراه دو زن که برایش کار می‌کردند دستگیر شدند.

دو زن دستگیر شده در این پرونده از چندی پیش از سوی متهم استخدام شده و سکه‌های ضرب شده را در بازار به فروش می رساندند. حال اینکه هنوز مشخص نیست از سال ۹۸ تاکنون چند عدد سکه طلای ضرب شده خارج از فرایند بانکی در بازار فروخته شده و به دست چند مشتری رسیده است.

تقی‌زادگان گفت: در بازرسی از محل فعالیت این شخص تعداد زیادی کارت جعلی که سکه‌های ضرب شده در آن بسته‌بندی می‌شدند به همراه دستگاه‌های مربوط کشف و ضبط شده است. همچنین بالغ بر 100عدد ربع سکه بسته‌بندی شده آماده‌فروش نیز کشف و ضبط شده است. رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر در پاسخ به این سؤال که متهم از این اقدام چه میزان نفع مالی برده است، ادامه می‌دهد: بر اساس قیمت طلا هر ربع سکه تمام شده برای این فرد بالغ بر ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان آب می‌خورد که وی هر قطعه را در بازار با سود ۴ میلیون تومانی به فروش می‌رسانده است.

سرهنگ نگهبان رئیس‌پلیس مشهد نیز در این خصوص گفت: این عملیات در حالی در دستور کار مأموران کلانتری احمد آباد قرار گرفت که بر اساس اطلاعات به دست آمده از سوی منابع آگاه مشخص شد فردی در زیرزمین یک خانه مسکونی اقدام به ضرب سکه‌های طلا می‌کند.

مأموران کلانتری پس از تکمیل تحقیقات طی هماهنگی قضایی تا کنون پنج متهم را در این کارگاه زیر زمینی دستگیر و تحویل مرجع قضایی دادند. 100عدد ربع سکه بسته‌بندی شده از محل کشف شد و برای بررسی و کارشناسی دقیق در اختیار کارشناسان اتحادیه مربوط قرار گرفت. این مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: تحقیقات تکمیلی درباره این پرونده آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.