کد خبر : 25830 / /
/

زوج معتاد که با انگیزه فروش اعضای نوزاد ۱۹ماهه ی خود شربت متادون به او خورانده بودند باعث مرگش شده و پس از فرار از بیمارستان تهران در ماهدشت کرج بازداشت شدند.

 رسیدگی به این پرونده تکان دهنده از سال اواخر سال ۹۸ به دنبال مرگ مشکوک نوزاد 19 ماهه در بیمارستان سینا تهران شروع شد.وقتی کارآگاهان جنایی تهران با مرگ مشکوک نوزاد و فرار والدینش روبرو شدند با دستور بازپرس کشیک قتل جسد نوزاد به پزشکی قانونی منتقل شد و در گزارش کارشناسان پزشکی قانونی مشخص شد که این نوزاد در اثر مصرف متادون جان باخته است.

از آنجایی که نوزاد از بیمارستان کودکان البرز به تهران منتقل شده بود رسیدگی به این پرونده در تهران عدم صلاحیت خورد و بررسی این پرونده به کارآگاهان جنایی استان البرز واگذار شد.

والدین این نوزاد خیلی زود به دستور بازپرس  آبیار معاون دادسرای جنایی کرج تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و طولی نکشید که کارآگاهان زبده البرز توانستند مخفیگاه این زوج را که در ماهدشت کرج قرار داشت را شناسایی کنند.

با شناسایی این زوج و اقدامات اطلاعات کارآگاهان جنایی توانستند یک ماه پیش این زوج را دستگیر کنند.

 پدر نوزاد که  اعتیاد به مواد مخدر داشت در نخستین بازجویی ها سعی در انکار ماجرا داشت و موضوع مصرف متادون را اینطور به افسر پرونده تشریح کرد .

او مدعی شد که فرزندش خودش به داخل کمد رفته و متادون را برداشته و مصرف کرده است. مادر نوزاد که سعی در همراهی اظهارات شوهرش داشت باعث ظن کارآگاهان جنایی البرز شد با بازجویی های بیشتر سرانجام زوج معتاد پس از اعتراف به خوراندن متادون به نوزاد خود درباره انگیزه اشان گفتند تصمیم گرفتند متادون به نوزاد ۱۹ ماهه خود بدهند و بعد او را بیمارستان ببرند که بعد از مرگ مغزی اعضای پیکر کودکشان را بفروشند.

پس از اعتراف این زوج معتاد هر دو به اتهام قتل عمد بازداشت شدند وبا صدور کیفر خواست از سوی بازپرس پرونده هر 2 متهم روانه زندان شدند نا به زودی پای میز محاکمه قرار گیرند.

نظر کارشناسی

سرهنگ بهروز علیزاده رئیس  اداره مرکز مشاوره ستاد فرماندهی استان البرز درباره این پرونده می گوید:

اعتیاد با مواد مخدر گذشته از تعریفی که در کتب علمی و جامعه مطرح است و او را یک بیمار تلقی میکنیم باید به این موضوع توجه کنیم که همه ی مردم موظف هستند به این افراد کمک کنند رها کردم افراد معتاد آسیب های های جبران ناپذیری را بر پیکر خانواده هاو جامعه وارد می‌کند. اولین افرادی که باید بعنوان حامی در کنار یک معتاد باشند خانواده او هستند پدرو مادری که ناگهان شاهد تغییر خلق و کوی نوجوان و جوان خود می شود و او را منزوی و حتی پرخاشگر می بیند قطعا او دچار مشکل شده است حل همین تغییر رفتارها بسیار مهم است کمک گرفتن از مشاور پزشک و روانشناس برای چگونگی رفتار با کسی که متوجه شدیم او گرفتار اعتیاد شده است بسیار اهمیت دارد نباید از خودمان نسخه بپیچیم باید از افرادی که کارشناس این حوزه هستند کمک بگیریم رها کردن معتاد و رفتارهای زنند و خرد کردم شخصیت او سرزنش کردن او همه باعث تضعیف انرژی مثبت او برای رهایی از اعتیاد خواهد شد همین رفتار ها به طور قطع او را بیشتر درگیر اعتیاد خواهد کرد او از سروش شما فرار کرده و با مصرف مواد مخدر آرامش می گیرد و د نهایت شاهد بروز رفتارهای پرخاشگرانه و تکان دهنده از او خواهیم بود مواد مخدر تا جایی در معتادان رخنه می‌کند که بعنوان یک فرمانده ذهن او را در دستش می‌گیرد و بدترین افکاری که ممکن است را به او دستور اجرا می دهد گاهی فرزند را می کشد و گاهی پدر ومادرش را قربانی می‌کند اخبار های تکان دهند قتل معتادین برای خانواده های افرادی که گرفتار اعتیاد هستند یک هشدار جدی و یک زنگ خطر است پس جدی بگیریم و از مراکز مشاوره که به صورت رایگان می توانند کارگشا باشند کمک بگیریم تا دیگر شاهد وقوع چنین اخبار تکان دهنده وتلخ نباشیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.