کد خبر : 26185 / /
/

براساس بند دوم مصوبه‌ای که هیأت وزیران در انتهای سال گذشته برای تعیین ساعات کاری ادارات و دستگاه‌های مختلف به تصویب رساند، در مورد ساعت آغاز به کار در ماه مبارک رمضان تعیین تکلیف شده است.

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران در مورد تغییر ساعت کاری ادارات در ماه مبارک رمضان گفت: براساس بند دوم مصوبه‌ای که هیأت وزیران در انتهای سال گذشته برای تعیین ساعات کاری ادارات و دستگاه‌های مختلف به تصویب رساند، در مورد ساعت آغاز به کار در ماه مبارک رمضان تعیین تکلیف شده است.

به گزارش مهر، وی افزود: مطابق این بند ساعت آغاز به کار ادارات به صورت شناور از ۷ تا ۹ صبح در نظر گرفته شده است؛ البته ساعت کاریِ واحدهای عملیاتی خدمت رسان مثل مراکز بهداشتی به صورت شناور و به نحوی که کار مردم با مشکل مواجه نشود تعیین می‌گردد؛ یعنی این امکان وجود دارد ساعت کاری با هماهنگی مدیر مربوطه بین ۷ تا ۹ صبح طراحی شود، ولی این امر نباید اختلالی در خدمت‌رسانی به مردم ایجاد کند.

بهادری‌جهرمی با بیان اینکه شروع به کار دانشگاه‌ها تغییری پیدا نکرده است و پیش از این هم ساعت ۸ صبح بود، تصریح‌کرد: با توجه به اینکه در استمرار سال تحصیلی سال ۱۴۰۲_ ۱۴۰۱ هستیم شروع به کار مدارس می‌تواند مطابق روال گذشته باشد و منعی هم از این جهت وجود ندارد.

سخنگوی دولت گفت: در مورد کارکنان دستگاه‌های مختلف هم علاوه بر ساعت شناور ۷ تا ۹ صبح که برای ماه مبارک رمضان مشخص شده است برای روز ۱۹ رمضان که روز پس از مراسم شب قدر است و تعطیل هم نیست ساعت آغاز به کار ادارات ۹ صبح است، لذا تمامیِ مسائل مرتبط با تعیین ساعت کار ماه مبارک رمضان هم در همین مصوبه در نظر گرفته شده است.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.