کد خبر : 26295 / /
/

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد برای استان‌های جنوبی و شمالی کشور از بارش‌های پراکنده باران طی امروز در برخی مناطق خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در بخش‌هایی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

فردا چهارشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرامی حاکم بوده و در ساعات بعدازظهر در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود.

روز پنجشنبه برای برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات و دانه‌های البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و مناطقی از مرکز ابرناکی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

جمعه در شمال خراسان رضوی و شنبه هفته آینده در شرق کشور بارهای خفیف پیش بینی شده است.

به گزارش تسنیم، روز چهارشنبه در مناطق شرق و شمال غرب و از پنجشنبه تا شنبه در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک روی می‌دهد. این شرایط روزهای پنجشنبه و جمعه علاوه بر مناطق ذکر شده برای شرق و جنوب شرق کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج

زمان پایان: بعدازظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۶

نوع مخاطره:

چهارشنبه: افزایش سرعت باد در دریای عمان، ارتفاع امواج بین ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل استان سیستان و بلوچستان.

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵: دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۶: دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج

زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵

نوع مخاطره:

سه شنبه: افزایش سرعت باد در دریای خزر، ارتفاع امواج بین ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل استان‌های مازندران و گلستان.

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵: دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های صیادی، احتمال خسارت به شناورهای سبک، صیادی، مسافربری، تفریحی، نیمه‌سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی در سواحل و فراسواحل.

توصیه: اجتناب از عملیات تفریحی، به‌ویژه غواصی و شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی ، مسافربری و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت، جمع‌آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در سواحل و دور از سواحل.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.