کد خبر : 26316 / /
/

زردشدن دندان عوامل مختلفی دارد که می‌توان به خوردن قهوه، سیگار و بالارفتن سن اشاره کرد؛ بنابراین بسیاری از افراد به دنبال سفیدکردن دندان‌های خود هستند.

زردشدن دندان عوامل مختلفی دارد که می‌توان به خوردن قهوه، سیگار و بالارفتن سن اشاره کرد؛ بنابراین بسیاری از افراد به دنبال سفیدکردن دندان‌های خود هستند.

سفید کردن دندان با مواد خانگی

سفید کردن دندان با مواد خانگی راهکاری بسیار عالی و کم‌هزینه است. همه افراد فکر می‌کنند برای سفید کردن دندان‌هایشان باید حتما از روش‌های درمانی مانند بیلچینگ یا روکش دندان استفاده کنند؛ اما این دیدگاه اشتباهی است زیرا مواد خانگی و طبیعی بسیار زیاد وجود دارند که در دسترس هستند و به کمک آن‌ها شما می‌توانید دندان‌هایی زیبا داشته باشید.

برای سفید کردن دندان با توت فرنگی، دو روش دارید:

در ابتدا ۲ عدد توت‌فرنگی را له کنید و با جوش‌شیرین ترکیب کنید تا به یک خمیر شل تبدیل شود. با این مواد، به مدت ۳ دقیق مسواک بزنید. در سال دو بار از این روش استفاده کنید.

روش دوم آن است که ۲ عدد توت‌فرنگی را له کنید و با نوشابه گازدار مشکب مخلوط کنید. حالا با این ترکیب هیجان‌انگیز مسواک بزنید.

سفید کردن دندان با مواد خانگی مثل برگ ریحان

در این روش، چند برگ ریحان را بسیار ریز کنید و کمی جوش شیرین و نمک به آن اضافه کنید؛ به شکلی که در انتها، یک خمیر سبز رنگ ایجاد شود. به مدت ۵ دقیقه، اقدام به مسواک زدن با این خمیر کنید.

به دلیل طبیعی بودن مواد مورد استفاده در این روش، می‌توانید هفته‌ای دو مرتبه اقدام به این کار کنید. با توجه به اینکه این مواد کاملا طبیعی هستند و آسیبی به مینای دندان‌های شما نمی‌زنند، می‌توانید از این روش دوبار در هفته استفاده کنید.

 در این روش کافی است پوست یک موز را به مدت ۵ دقیقه بر روی دندان‌هایتان بکشید و فوری اثر آن را ببینید. برای افزایش قدرت این روش، می‌توانید پس از آن از خمیر جوش شیرین و آب لیمو استفاده کنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.